سند تک برگی برای ۱۴ هزار هکتار از اراضی ملی جنوب پایتخت صادر می‌شود

تهران- ایرنا- معاون حفاظت و امور اراضی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان‌تهران اعلام کرد: حدود ۱۴ هزار هکتار از اراضی ملی و دولتی جنوب پایتخت در آستانه صدور سند تک برگ کاداستری قرار گرفته است.

به گزارش روز چهارشنبه اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران، حسن ردائی با بیان این مطلب گفت: در دوازدهمین جلسه کارگروه رفع موانع تثبیت مالکیت دولت در اراضی ملی و دولتی استان تهران که در محل اداره ثبت اسناد و املاک بخش حسن آباد فشافویه شهرستان ری برگزار شد، موانع و مشکلات پیش روی صدور سند تک برگ کاداستری این میزان اراضی مورد بررسی قرار گرفت و تصمیمات مقتضی برای رفع این موانع اتخاذ شد.

وی ادامه داد: تمامی مستندات و نقشه های اصلاحی نهایی این اراضی تهیه و تحویل اداره ثبت شده است و مراحل صدور اسناد تک برگ کاداستری این اراضی در حال انجام است.

ردائی یادآور شد: به منظور هماهنگی هر چه بیشتر و تسریع در روند اجرای طرح کاداستر اراضی ملی و دولتی، جلسات این کارگروه به طور مستمر تشکیل می شود و در هر جلسه پلاک های ثبتی حساس مورد بررسی قرار می گیرد.

معاون حفاظت و امور اراضی استان تهران تأکید کرد: در سال جاری اجرای طرح کاداستر همچون دیگر اقدامات آبخیزداری و از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی و استانی در حال انجام است.

صدور سند تک برگی (کاداستری) جهت سوء استفاده از تصرفات در اراضی ملی صورت می گیرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =