دستگیری عاملان خرید و فروش اشیای تاریخی در میانه

تبریز- ایرنا- فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجانشرقی گفت: عاملان خرید و فروش اشیای تاریخی در شهرستان میانه دستگیر شدند.

سرهنگ محبوب ساسانی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: پیرو پایش اخبار اولیه، تحقیقات و شناسایی منزل و محل کسب‌ و کار افراد مشکوک، در عملیات مشترکی که با همکاری و تعامل عوامل انتظامی و دادستانی میانه صورت گرفت یک نفر در این ارتباط دستگیر شد.

وی با بیان اینکه این فرد در روستای حلاج سفلی شهرستان میانه اقدام به خرید و فروش اشیای تاریخی می‌کرد، افزود: در این عملیات چند  فقره شیء تاریخی ازجمله شمشیر و کاسه و  غیره توسط پلیس آگاهی و یگان حفاظت میراث فرهنگی شهرستان کشف و ضبط شد و برای انجام بررسی‌های بیشتر در اختیار باستان شناسان اداره کل قرار گرفت.

سرهنگ ساسانی افزود: در عملیات مشترک دیگر، از یک نفر عامل خرید و فروش، تعدادی اقلام تاریخی از جمله شمعدان، گردنبند، تعدادی سکه و چند جلد کتاب خطی کشف و ضبط و عامل جرم پس از انجام مراحل اداری، تحویل مراجع قضایی شد.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث  فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان شرقی با قدردانی از عوامل همکار در این عملیات مشترک افزود: مردم در صورت مشاهده مواردی از این قبیل می توانند بصورت شبانه روزی با شماره ۰۹۶۶۲ مرکز پیام یگان حفاظت وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تماس بگیرند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =