جانباختگان تصادفات رانندگی در خراسان شمالی کاهش یافت

بجنورد- ایرنا- جانشین پلیس راه کشور گفت: طبق آمار پزشکی قانونی در ۹ ماه امسال علی‌رغم افزایش یک و چهار دهم درصدی جانباختگان در جاده‌های کشور نسبت به مدت مشابه پارسال اما، خراسان شمالی کاهش ۹ درصدی در این زمینه داشته است.

سرهنگ ایوب شرافتی روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از محور بجنورد به جنگل گلستان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا علت این کاهش را همکاری تمامی دستگاه ها با پلیس راه و تلاش شبانه روزی ماموران در زمینه روان سازی ترافیک، ارتقای زیرساخت ها و وضعیت خوب برخی از جاده ها  دانست.

وی افزود: یکی از مهم ترین محورهای شریانی کشور مسیر بجنورد به استان های شمالی کشور است.

وی افزود: از مسیر ۱۳۴ کیلومتری بجنورد- جنگل گلستان حدود ۶۹ کیلومتر آن به‌صورت بزرگراه است و تا دهه فجر هم ۱۰ کیلومتر در محدوده مهمانک تا زمان صوفی و چهار کیلومتر دیگر هم در محدوده رباط قره بیل در این مسیر به بهره برداری می رسد.

شرافتی عنوان کرد: ۵۱ کیلومتر از این مسیر که راه شریانی و اصلی است به صورت دو طرف باقی مانده که مسوولان قول بهره برداری از آن را در سال آینده داده اند.

وی بیان کرد: زیرساخت‌های ارتباطی یکی از مهم ترین شاخصه های ترافیکی است که با توجه به حجم بالای تردد خودروها،  جاده های دوطرفه جوابگوی ترافیک نیستند و باید مسیرهای اصلی در سطح کشور به صورت بزرگراه یا حداقل چهار خطه شوند.

جانشین پلیس راه کشور تصریح کرد: استان خراسان شمالی فاقد هرگونه آزادراه است.

وی با بیان اینکه بیش از ۸۰ درصد علت تصادف در کشور به خاطر عدم توجه به جلو، انحراف به چپ، خستگی و خواب آلودگی و سرعت غیر مجاز است افزود : مردم باید اراده کنند و خیلی از عوامل که منجر به تصادفات می شود،  کاهش دهند.

شهرستان ۱۱۰ هزار نفری مانه و سملقان در ۴۵ کیلومتری غرب بجنورد واقع است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =