۲۰ پروژه ورزشی دهه فجر در خراسان جنوبی به بهره‌برداری می‌رسد

بیرجند - ایرنا - همزمان با گرامیداشت دهه فجر امسال ۲۰ پروژه ورزشی در خراسان جنوبی افتتاح و عملیات اجرایی چهار پروژه خیرساز در استان آغاز می‌شود.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی روز چهارشنبه در نشست خبری با موضوع تشریح برنامه‌های کمیته ستاد استانی دهه فجر افزود: همزمان با دهه فجر امسال ۱۸۰ برنامه در حوزه ورزش و ۶۰ برنامه در حوزه جوانان اجرا خواهد شد.

حسن عزیزی از کلنگ زنی ۲ مجموعه ورزشی در فردوس و طبس خبر داد و بیان کرد: احداث زمین‌ چمن مصنوعی در شهرستان‌های طبس، فردوس، سربیشه، زیرکوه، خوسف و نهبندان به میمنت و مبارکی دهه مبارک فجر و از تدابیر دولت تدبیر و امید از دیگر برنامه‌ها است.

وی ادامه داد: در صورت برودت آب و هوای نامساعد در برخی شهرستان‌های استان، این امکان وجود دارد که تا پایان سال برخی پروژه‌ها به بهره‌برداری برسد.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی با اشاره به برگزاری ۲۱ مورد همایش پیاده روی در ایام دهه فجر در استان عنوان کرد: همچنین همایش سراسری پیاده روی در شهرستان‌های بیرجند، قاینات، طبس و فردوس  ۱۸ بهمن ماه برگزار و به صورت زنده از شبکه خاوران پخش خواهد شد.

وی تجلیل از مدال آوران و ورزش کاران برتر، میزبانی مسابقات نونهالان منطقه‌ای، اعزام دومین مرحله کاروان نشاط و امید برای تجهیز ۲۰ خانه ورزش روستایی، برگزاری ۳۲ جشنواره ورزشی، برگزاری طرح ملی فجر تا نوروز، برگزاری محفل انس با قرآن جامعه ورزش یادبود سردار شهید حاج قاسم سلیمانی را از دیگر برنامه‌های این ایام اعلام کرد.

عزیزی ادامه داد: طرح فجر تا نوروز در راستای افزایش نشاط و امید به زندگی، کاهش آسیب‌های اجتماعی با مشارکت گسترده اقشار مختلف گروه‌های سنی مختلف اعم از نونهالان، نوجوانان، جوانان، بزرگسالان و سالمندان همزمان با چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران در ۱۱ شهرستان برگزار خواهد شد.

وی اظهار داشت: برگزاری جشنواره‌های ورزش و نشاط خانوادگی در بازه زمانی ۱۲ تا ۲۲ بهمن و ۲۰ اسفند تا ۲۰ فروردین در بوستان‌ها و تفریح گاه‌های شهرستان‌ها از دیگر برنامه‌ها است که این موضوع بایستی با همکاری دستگاه‌های اجرایی هرشهرستان، سازمان‌های مردم نهاد و هیات‌های ورزشی آن انجام شود.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی با بیان اینکه در حوزه جوانان ۲ طرح رویش و منش در حال پیگیری است گفت: در طرح رویش برگزاری ۱۰ اردوی گردشگری هویتی برنامه‌ریزی شده است که استان خراسان جنوبی به عنوان پایلوت از طرف وزارت ورزش و جوانان مشخص شده است.

وی ماهیت برگزاری چنین اردوهایی‌ها را کسب و کار و جذب توریسم ورزشی دانست و افزود: همچنین در طرح منش، راه‌اندازی مراکز نوآوری جوانان علاقه‌مند در حوزه استارتاپ و فناوری مدنظر است.

عزیزی ادامه داد: در این طرح به دنبال شبکه سازی، توانمندسازی، آموزش و اطلاع رسانی به جوانان هستیم که خروجی آن تبدیل ایده‌ها به حوزه تجاری و صنعتی سازی رویداد است.

وی تاکید کرد: ماحصل برنامه‌های دهه فجر امسال باید تقویت اقتدار، عزت، آبادانی و خدمات رسانی به مردم باشد.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی با بیان اینکه توجه به تقویت رویکرد مردمی از اهداف ما است اظهار داشت: چرا که دستاورد بزرگ انقلاب اسلامی همین حضور مردم در تمامی صحنه‌ها است.

وی عنوان کرد: رویکرد ما تبیین دستاوردها و آثار و خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

عزیزی در ادامه به مصوبات سفر استاندار خراسان جنوبی به شهرستان‎ها اشاره کرد و گفت: این سفرهای ۹۱ مصوبه ورزشی داشته است که منجر به تعریف ۵۹ پروژه جدید در استان شده است.

وی اضافه کرد: بخشی از پروژه‌هایی که همزمان با دهه فجر امسال در استان به بهره‌برداری می‌رسد مربوط به مصوبات سفر است و مابقی پروژه‌ها نیز در حال اجرایی شدن است.

اخبار مرتبط