دمای هوا در استان اصفهان تا هشت درجه کاهش می‌یابد

اصفهان- ایرنا- بنابر پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی استان اصفهان، دمای هوا در بیشتر مناطق این استان از اواخر روز پنجشنبه سوم بهمن ماه، بین چهار تا هشت درجه سانتی‌گراد کاهش خواهد یافت.

اداره‌کل هواشناسی استان اصفهان روز چهارشنبه با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: کاهش محسوس دما  از اواخر روز پنجشنبه، سوم بهمن‌ماه به میزان چهار تا هشت درجه سانتی‌گراد در بیشتر مناطق به‌ویژه غرب، جنوب و مناطق مرتفع استان رخ می‌دهد که این شرایط تا اوایل روز سه‌شنبه، هشتم بهمن‌ماه ادامه خواهد داشت.

در این اطلاعیه اثر مخاطره یخبندان و اقدام‌های پیشگیرانه برای مدیریت حامل‌های انرژی و کنترل دمای گلخانه‌ها، مرغداری‌ها و محصولات کشاورزی ضروری عنوان شده است.

همچنین بر اساس پیش‌بینی‌ها احتمال تشدید فعالیت سامانه بارش‌زا، بارش برف و مه‌آلودگی در استان اصفهان وجود دارد.

بر اساس اخطاریه اداره‌کل هواشناسی، نواحی غرب و جنوب‌غرب استان به ویژه مناطق مرتفع و محورهای مواصلاتی با استان‌های لرستان، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد بعد از ظهر چهارشنبه تا اوایل روز پنجشنبه (فردا) با لغزندگی در سطح جاده‌ها، کاهش دید و اختلال در تردد همراه خواهد بود.

کارشناس مسوول پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی استان اصفهان نیز در گفت‌وگو با ایرنا تاکید کرد: بررسی نقشه‌های هواشناسی بیانگر گذر امواج ناپایدار از روی استان تا سه روز آینده است.

حجت‌الله علی‌عسگریان افزود: وضعیت جوی امروز در بیشتر مناطق به‌ صورت قسمتی ابری گاهی افزایش ابر و وزش باد، در نواحی غربی و جنوبی بارش برف و در سایر مناطق نیز بارش برف و باران با شدت کمتر بود.

وی با اشاره به افزایش یک تا دو درجه‌ای دما هوا در ۲۴ ساعت آینده گفت: دمای هوای اصفهان در گرم‌ترین ساعات روز گذشته به ۱۰ درجه سانتی‌گراد و امروز صبح هم در سردترین ساعات به سه درجه سانتی‌گراد زیر صفر رسید.

کارشناس مسوول پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی استان اصفهان بیان کرد: چوپانان با ۱۴ درجه سانتی‌گراد به عنوان گرم‌ترین و فریدون‌شهر با ۹ درجه سانتی‌گراد زیر صفر به عنوان سردترین نقطه استان اندازه‌گیری شد.

وی همچنین برای کلان‌شهر اصفهان در روز پنجشنبه (فردا)، هوای نیمه ابری تا ابری، وزش باد، بارش برف و باران و برای روز جمعه، هوای کمی ابری گاهی افزایش ابر و وزش باد پیش‌بینی کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =