اعتراض‌ها، بزرگترین نیروگاه برق‌آبی فرانسه را تعطیل کرد

تهران- ایرنا- فعالیت بزرگترین نیروگاه برق‌آبی فرانسه به دنبال تداوم اعتراض‌ها و اعتصاب‌ها علیه برنامه اصلاحات بازنشستگی در این کشور متوقف شد.

به گزارش روز چهارشنبه خبرگزاری فرانس۲۴، یکی از بخش‌های کنفدراسیون عمومی کار فرانسه در بیانیه‌ای در صفحه فیسبوک خود اعلام کرد که نیروگاه «گران مزون - Grand'Maison » در جنوب شرقی این کشور روز سه‌شنبه(یکم بهمن‌ماه) توسط کارگران معترض این مجموعه به برنامه اصلاحات بازنشستگی تعطیل شد.

اختلال در این نیروگاه فقط چند ساعت پس از اعتراض کارگران بخش انرژی رخ داد که منجر به قطعی برق هزاران واحد کسب‌وکار شامل خرده‌فروشان و رستوران‌ها در بازار بین‌المللی رانژیس(Rungis) - بزرگترین بازار عمده فروشی مواد غذایی در جهان - و نیز خانه‌ها در جنوب پاریس شد.

« سباستین منسپلیه - Sebastien Menesplier » دبیرکل شاخه انرژی کنفدراسیون عمومی کار، هدف از این اقدام را پیش بردن اوضاع بیان کرده است.
این اتحادیه همچنین اعلام کرده که ۱۱ انبار تجهیزات مورد استفاده شرکت برق «اندیس - Enedis » و اپراتور شبکه گاز طبیعی را مسدود کرده و مانع از ارسال محصولات از این انبارها می‌شود.

کنفدراسیون عمومی کار همچنین نسبت به محدود کردن تولید نیروگاه‌های هسته‌ای و دیگر مناطق برای عقب‌نشینی دولت از برنامه اصلاحات بازنشستگی هشدار داده است.
شبکه تلویزیونی «ب.اف.ام» فرانسه نیز امروز اعلام کرد، اعتراض‌های مردمی در بندر مارسی به لغو اعزام چند تاکسی دریایی و ایجاد مشکلات جدی برای تامین مایحتاج سوپرمارکت‌ها و اقتصاد جزیره منجر شده است.

فرانسه از نوامبر سال ۲۰۱۸ میلادی(آبان )۹۷ با اعتراض‌های مردمی علیه سیاست‌های اقتصادی دولت مواجه است؛ اعتراض‌هایی که شنبه هر هفته دنبال می‌شود.
علاوه بر این، کاخ الیزه در دو ماه پایانی سال ۲۰۱۹ میلادی، یکی از سخت‌ترین اعتصاب‌ها علیه اصلاحات بازنشستگی را تجربه کرد که رکورد تازه‌ای در این کشور ثبت کرد. این اعتصاب‌ها همچنان ادامه دارد.
2023

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =