فراخوان جشنواره و مسابقات هفته‌های قرآن و عترت اعلام شد

تهران- ایرنا- اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان های اصفهان، سیستان و بلوچستان، مرکزی، آذربایجان غربی و کهکیلویه و بویر احمد با مشارکت دفتر تبلیغ و ترویج معاونت قرآن وعترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برنامه‌های هفته قرآن را برگزار می کنند .

به گزارش معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، برنامه های هفته های قرآن و عترت در راستای توسعه و تعمیق فرهنگ غنی قرآن کریم و مکتب حیات بخش اهل‌بیت علیهم السلام و نیز ارتقای کیفی و کمی و نهادینه کردن فعالیت‌های قرآن و عترت دربین مردم جامعه و فعالان حوزه فرهنگی کشور برگزار می شود.

موضوع این فراخوان ها  شامل نخستین فراخوان داستان کوتاه، فراخوان بخش شعر و مشاعره، نخستین فراخوان بخش صنایع دستی، فراخوان بخش هنرهای تجسمی، فراخوان بخش هنرهای نمایشی، فراخوان بخش هنرهای سینمایی، فراخوان بخش آواها و نغمات، فراخوان بخش بازی های فکری و رایانه ای و همچنین اولین نشست تحلیلی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی با رویکرد قرآن و عترت  و فراخوان رویداد ایده شو می باشد.

«بخش مقالات هفته قرآن و عترت » با هدف تدوین مقالات و پژوهش های علمی با تکیه برآیات قرآن و روایات با موضوع های تعلیم و تربیت، سبک زندگی، آسیب های اجتماعی،گسترش معنویت، اقتصاد مقاومتی، افزایش و حمایت از تولید ملی، نماز و نیایش، مشارکت و عدالت اجتماعی، اخلاق اجتماعی، مقام زن و سیره معصومین علیهم السلام از منظر قرآن کریم، احادیث و روایات، روش های نوین و خلاقانه در تدریس مباحث دینی و قرآنی و سایر موضوعات مرتبط با قرآن و عترت اعلام شده است .

فراخوان ایده شو  با اهداف تبلیغ و ترویج و فرهنگ سازی در هفته قرآن و عترت، نهادینه کردن سبک زندگی سالم، ایجاد خلاقیت، پویایی و نشاط اجتماعی، افزایش اشتغال زایی و روحیه کارآفرینی، کشف محصولات، خدمات و الگوهای خلاقانه ارائه شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =