۲ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۲۶
کد خبرنگار: 1024
کد خبر: 83644280
۰ نفر

برچسب‌ها

یک میلیارد و ۵۳۰ میلیون دلار سرمایه خارجی در استان مرکزی جذب شد

ساوه - ایرنا- مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان مرکزی گفت: از ابتدای امسال تاکنون یک میلیارد و ۵۳۰ میلیون دلار سرمایه خارجی در حوزه های صنعتی، کشاورزی و خدماتی در این استان جذب شده است.

«حسن میرزاخانی» روز چهارشنبه در دیدار با متولیان سرمایه گذاری خارجی و بررسی مشکلات واحدهای تولیدی شهر صنعتی کاوه که با حضور معاون وزارت امور اقتصادی و دارایی، استاندار مرکزی و جمعی از مسئولان در اتاق بازرگانی ساوه برگزار شد، افزود: افراد و شرکت هایی از کشورهای ترکیه، چین، اتریش، افغانستان و همچنین ایرانیان مقیم امریکا در طرح های سرمایه گذاری خارجی استان مرکزی مشارکت دارند.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان مرکزی گفت: این حجم از سرمایه‌گذاری که از ابتدای امسال تاکنون انجام شده، بیشترین جذب سرمایه های خارجی استان مرکزی پس از انقلاب اسلامی تاکنون در مدت یکسال بوده است.

وی افزود: امسال ۵۶ مجوز سرمایه گذاری خارجی با اعتباری افزون بر سه میلیارد و ۱۴ میلیون دلار در بخش های صنعت، کشاورزی و خدمات صادر شد.

میرزاخانی اظهار داشت: در سه سال اخیر ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در استان مرکزی جذب شده است.

وی گفت: با اینکه برخی قوانین و مقررات بازدارنده برای فعالیت صنعتگران و سرمایه گذاران خارجی مشکلاتی ایجاد کرده اما تلاش‌ می کنیم که طرح های موجود را حفظ کنیم.

شهرستان ساوه با بهره مندی از چهار شهر و ناحیه صنعتی و افزون بر ۵۵۰ کارخانه از قطب های صنعت کشور محسوب می‌شود.

برچسب‌ها

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha