کولاک تردد در محورهای ارتباطی چهارمحال و بختیاری را کُند کرد

شهرکرد- ایرنا- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای چهارمحال  و  بختیاری گفت: بارش برف همراه با وزش باد، تردد در محورهای ارتباطی این استان به ویژه گردنه‌ها را روز چهارشنبه با کُندی مواجه کرد.

شهرام ندیمی روز چهارشنبه در گفت‌ وگو با خبرنگار ایرنا افزود: هم‌اینک برف در تمامی محورهای ارتباطی این استان در حال بارش است و گروه‌های راهداری در حال امدادرسانی هستند.

وی ادامه داد: بارش برف به ویژه در گردنه‌ها و ارتفاعات استان سبب لغزندگی جاده‌ها شده و خودروهایی که مجهز به زنجیرچرخ نیستند با مشکل مواجه می‌شوند.

ندیمی، با تاکید بر تجهیز شدن خودروها به زنجیرچرخ و سایر وسایل ایمنی و گرمایشی، تصریح کرد: متاسفانه برخی رانندگان بدون توجه به بستن زنجیرچرخ منجر به اختلال در ترددها می‌شوند و همین موضوع سبب افزایش وقوع حوادث رانندگی در روزهای برفی می‌شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای چهارمحال و بختیاری افزود: در روز چهارشنبه با وجود بارش برف، تردد در تمام محورهای ارتباطی استان در حال انجام است و مسیری تاکنون مسدود نشده است.

ندیمی خاطر نشان کرد: این در حالی است که در برخی ساعات کولاک برف در گردنه‌های سخت‌گذر شدید می‌شود و امکان تردد را با سختی مواجه کند اما با کمک راهداران و برف‌بروبی راه‌ها این محورها باز هستند و مشکلی در این خصوص وجود ندارد.

بنابر گزارش هواشناسی بارش‌ برف تا اواخر وقت روز چهارشنبه ادامه دارد و سپس برای روز پنجشنبه از شدت این بارش‌ها کاسته شده و تنها در مناطقی از نیمه غربی استان بارش پراکنده برف شکل می‌گیرد.

برای روز جمعه نیز کاهش محسوس دما پیش‌بینی می‌شود.

در طرح راهداری زمستانی چهارمحال و بختیاری ۴۴ راهدارخانه، ۲۲۵ راهدار به همراه ۳۳۰ دستگاه خودروی سنگین، نیمه‌سنگین و سبک در این استان تجهیز و فعال شده است.

چهارمحال و بختیاری ۳ هزار و ۷۳۲ کیلومتر راه دارد که ۲۵۹ کیلومتر بزرگراه، ۷۶۱ کیلومتر راه اصلی، ۲۹۱ کیلومتر راه فرعی و ۲ هزار و ۳۶۹ کیلومتر راه روستایی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =