اقبال بازار سرمایه به سهم‌های عقب مانده از صعود

تهران - ایرنا - یک کارشناس بازار سرمایه گفت: اکنون سمت و سوی معاملات بازار به سمت سهم هایی که در یک سال گذشته رشد چندانی نداشتند پیش رفته و با اقبال سهامداران روبرو شده‌اند.

امیرعلی امیرباقری امروز (چهارشنبه) در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بازار دو روز گذشته اصلاحی را تجربه کرد انتظار آن وجود داشت و بیشتر این اصلاح بر محوریت گروه پالایشی و خودرو رخ داد.

وی اضافه کرد: گروه پالایشی گزارش خوبی را روانه کدال نکرد و گروه خودرو هم بعد از رشد اخیر، احتیاج به اصلاح و بازگشت قیمتی به مقاومت شکسته شده، داشت.

امیرباقری با بیان اینکه در بیشتر سهام موجود در بازار شاهد فشار فروش بودیم، گفت: موقتی بودن این حجم از فشار فروش و کاهش آن از قبل پیش‌بینی شده بود که این اتفاق در بازار امروز رخ داد.

این کارشناس بازار سرمایه خاطرنشان کرد: اصلاح قیمتی رخ داده از جنس اصلاح درون کانالی بود و نمی‌توان آن را به عنوان ریزش شاخص بورس تلقی کرد.

وی ضمن تاکید بر اینکه به نظر می‌رسد کاهش فشار فروش در روزهای آینده ادامه‌دار باشد، افزود: بعد از مدتی با دست به دست شدن سهام بر روی مقاومت‌های شکسته شده سمت و سوی جدیدی در معاملات بازار را مشاهده خواهیم کرد.

این کارشناس بازار سرمایه مهمترین عامل رشد بازار سرمایه را تورم ناشی از نرخ ارز دانست و افزود: با توجه به نزدیک شدن قیمت ها به نرخ دلار، تاثیر نرخ ارز بر صورت‌های مالی کاهش یافته و فاکتورهای دیگر مانند قیمت جهانی و کمیت‌هایی غیر از نرخ ارز تعیین کننده رشد قیمت‌هاست.

وی خطاب به سرمایه‌گذاران حاضر در بازار سرمایه توصیه کرد: سهامداران بهتر است از الان به بعد با دقت بالاتری به سمت سرمایه‌گذاری در بورس پیش روند و همچنین حساسیت بیشتری را به گزارش‌هایی که بر سایت کدال قرار می‌گیرد، از خود نشان دهند.

امیرباقری گفت: زمانی که بازار وارد فاز استراحت می‌شود دقت و حساسیت بیشتری را برای انتخاب سهام طلب می‌کند.

این کارشناس بازار سرمایه خاطرنشان کرد: لازم است به سرمایه‌گذاران توصیه شود که توجه خود را به سمت سهم‎هایی ببرند که از رشد چند برابری بازار عقب ماندند و برای حرکت مثبت در روزهای آینده آمادگی دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 2
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • اکبر اتحاد IR ۱۶:۳۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۲
    0 0
    ایول،خوب بود