سیل مهربانی به مدارس کردستان رسید

سنندج - ایرنا - مدیر سازمان دانش‌آموزی آموزش و پرورش کردستان گفت: پویش سیل مهربانی با شعار «هر مدرسه یک پایگاه همدلی» به مدارس استان نیز رسید و دانش‌آموزان کمک‌های نقدی و غیرنقدی خود را برای همدردی با سیل‌زدگان جمع‌ می‌کنند.

احمد عبداللهی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار اظهار داشت: در راستای کمک به سیل‌زدگان استان سیستان و بلوچستان، طرح سیل مهربانی از اول بهمن و همزمان با سراسر کشور در بیش از سه هزار و ۸۰۰ مدرسه شهری و روستایی استان کردستان نیز آغاز شده است.

وی افزود: در این طرح هر کدام از دانش‌آموزان در حد توان کمک‌های نقدی وغیر نقدی خود را به مسوولان مدارس تحویل می‌دهند ضمن اینکه کمک‌های نقدی جمع‌آوری شده از طریق شماره حسابی که از سوی خود وزارت آموزش و پرورش ابلاغ شده برای سیل‌زدگان ارسال می‌شود.

مدیر سازمان دانش‌آموزی آموزش و پرورش کردستان یادآور شد: کمک‌های غیرنقدی نیز شامل وسایل گرمایشی، بسته‌های‌ غذایی، بهداشتی و غیره در مدارس جمع‌آوری و به کمک سازمان دانش‌آموزی استان و با هماهنگی وزارت آموزش و پرورش در قالب کاروانی راهی مناطق سیل زده خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه اجرای این طرح تأثیر تربیتی زیادی در دانش آموزان دارد، اضافه کرد: بی شک با اجرای اینگونه طرح‌ها و اهدای کمک‌های انسان دوستانه و هر چند کوچک روحیه نوع دوستی و کمک به همنوع در دانش آموزان تقویت می‌شود.

بارندگی‌های سیل‌آسا از ۲۰ تا ۲۲ دی جاری در نیمه جنوبی کشور به ویژه سیستان و بلوچستان، موجب بروز سیل و قطع راه ارتباطی بسیاری از روستاهای این استان شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =