اجرای تئاتر چهار فصل در شهرستان لنگرود مورد استقبال قرار گرفت

لاهیجان-ایرنا- رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لنگرود گفت: با اجرای تئاتر چهار فصل در این شهرستان در سال جاری، هرماه یک برنامه در این شهر اجرا و با استقبال خوبی از طرف مردم مواجه شده است.

 سهراب مقدسی روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا افزود: در برنامه تئاتر چهار فصل برای اجرای برنامه ها ، مبلغ اندکی به گروه های تئاتر پرداخت می شود تا کارهای اولیه خود را انجام دهند و برخی تبلیغات و هزینه های از این دست را بتوانند تامین کنند.

وی خاطرنشان کرد: در شهرستان لنگرود پنج گروه تئاتر فعالیت دارند که فقط دو گروه آنها ثبت شده اند که یکی آموزشگاه هنرهای نمایشی ققنوس و دیگری آموزشگاه سکوت است که در حال تولید برنامه های نمایشی در سطح شهرستان و استان هستند و حائز رتبه هم شده اند.

وی اظهارداشت: همچنین دو آموزشگاه موسیقی به نام های آموزشگاه موسیقی آوای پارسه به مدیریت محسن رستمی و آموزشگاه موسیقی سماع به مدیریت مجید جمشیدی در شهر لنگرود فعال هستند که این دو آموزشگاه با تمام ظرفیت خود در حال آموزش هنرجویان و اجرای برنامه های مختلف در شهرستان می باشند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لنگرود گفت: بودجه بخش فرهنگی و هنری مصوب امسال این اداره حدود ۱۰ تا ۱۵ میلیون تومان است که این مبلغ کفاف هزینه های جاری را نمی دهد که با مشارکت و کمک سایر بخش ها برنامه ها در این شهرستان اجرا می شوند.

وی در خصوص برنامه های دهه فجر هم گفت: امسال اجرای برنامه های فرهنگی و اجرای تئاتر و موسیقی متناسب با ایام دهه فجر از جمله مهمترین برنامه های این اداره در این ایام است.

مقدسی خاطرنشان کرد: در راستای  وظایف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مبنی بر ترویج کتاب و کتاب خوانی و برگزاری نمایشگاه های کتاب در سطح شهر لنگرود هم به مناسبت های مختلف، نمایشگاه های کتاب برگزار  و تا حد امکان  از کتاب فروشی های سطح شهرستان لنگرود  حمایت شده است .

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لنگرود در پایان تصریح کرد: یکی از مهمترین عواملی که می تواند به بسط و توسعه فرهنگ و هنر کمک کند، رسانه ها و مطبوعات هستند که با حضور در برنامه های فرهنگی در انتقال این برنامه ها به جامعه و به گسترش فرهنگ و هنر به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کمک فراوانی می کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha