قم روند مطلوبی در توسعه فناوری‌های نرم و خلاق دارد

قم-ایرنا- رییس پارک علم و فناوری قم با ابراز رضایت از رشد صنایع نرم در استان گفت: نشان صنایع خلاق یک نشان بی‌بدیل در حوزه علوم دانش‌بنیان بوده و قم روند مطلوبی در رشد این حوزه دارد.

سید حسین اخوان علوی روز چهارشنبه در نشست معرفی صنایع خلاق قم بیان کرد: نسل امروز ما باید با فناوری آشنایی کاملی پیدا کند، چراکه فناوری، تمام سبک زندگی و کسب‌وکار جامعه را تحت تاثیر قرار داده است.

وی بابیان مهم‌ترین ابعاد فناوری‌های جدید اظهار داشت: کارآمدی و هویت‌سازی دو ویژگی اصلی فناوری‌های نوین است.

اخوان علوی تصریح کرد: برای ایجاد اشتغال در فناوری در درجه نخست باید سرمایه مادی و نیروی انسانی ماهر تامین و تربیت شود.

وی تاکید کرد: یکی از مزیت‌هایی فناوری‌های نوین این است که تحت تاثیر تحریم‌های خارجی قرار نمی‌گیرد و قدرت چانه‌زنی آن همواره در اختیار فروشندگان می‌باشد.

وی تصریح کرد: بازار بزرگی در سطح کشور در رابطه با تولیدات فناوری‌های نرم و هویت‌ساز به وجود آمده که بخش بزرگی از این فناوری‌ها قابل‌عرضه در بعد بین‌المللی است.

وی ابراز کرد: پارک علم و فناوری قم خدماتی مانند استقرار، تجاری‌سازی، برندسازی و معافیت‌های قانونی را به تمام شرکت‌هایی که وارد پارک علم و فناوری می‌شوند در نظر می‌گیرد.

وی با اشاره به تسهیلات قابل‌ارائه به شرکت‌های خلاق و فناوری‌های نرم گفت: تسهیلات تخصصی نظام‌وظیفه، استقرار در پارک‌های علم و فناوری و ارائه مشاوره در زمینه‌های مالیاتی، گمرکی و قوانین پایه کسب‌وکار به این شرکت‌ها ارائه می‌شود.

اخوان افزود: ارائه خدمات بیمه تکمیلی، حمایت از حقوق مالکیت فکری برای ثبت اثر و محصول و استقرار شرکت‌های خلاق در اماکن مسکونی از دیگر مزایای تسهیلات فضای کسب‌وکار می‌باشد.

وی با اشاره به حمایت‌های توسعه بازار شرکت‌های خلاق گفت: توسعه بازار، تبادل فناوری، حمایت از تهیه اقلام تبلیغاتی، ارائه بسته حمایتی برای صادرات خدمات و محصولات و توسعه تحقیقات بازار از مزایای این قبیل شرکت‌هاست.

وی ابراز کرد: صدور ضمانت‌نامه برای توسعه بازار، لیزینگ محصولات خلاق، جذب سرمایه برای طرح‌های خلاق و تسهیلات طرح اشتغال پایدار روستایی در این رابطه ارائه می‌شود.

وی بیان کرد: صنایع‌دستی، میراث فرهنگی و گردشگری، یادگیری، نشر و چاپ، کسب‌وکارهای دیجیتال و فضای مجازی و بازی، اسباب‌بازی و سرگرمی از محورهای اصلی فناوری‌های نرم و خلاق است.

رییس پارک علم و فناوری قم در ادامه اظهار کرد: کشور در حوزه فناوری‌های سخت توفیقات زیادی به دست آورده و در سطح کشور بیش از ۴۴ پارک علم و فناوری فعال‌شده است.

وی افزود: همچنین ۶ هزار شرکت دانش‌بنیان در حوزه فناوری‌های نوین در سطح کشور فعال‌شده است.

در پایان این جلسه ۵ شرکت در حوزه فناوری‌های خلاق و نرم به معرفی محصولات خود پرداختند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =