رویداد رقابتی تولید محتوای فضای مجازی در خراسان جنوبی آغاز شد

بیرجند - ایرنا - نخستین رویداد تخصصی تولید محتوای فضای مجازی بسیج روز چهارشنبه با رمز یا فاطمه زهرا(س) در خراسان جنوبی آغاز شد.

مسوول سازمان فضای مجازی بسیج خراسان جنوبی در این آیین گفت: در قالب این رویداد ۱۶ تیم شرکت کننده به مدت ۴۸ ساعت در استان با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

سجاد رضایی افزود: این تیم‌ها در سه محور پویانمایی (انیمیشن کوتاه، موشن‌گرافیک، انیمیشن کات اوت، کمیک موشن و استاپ موشن)، بازی اندرویدی و نرم‌افزار ویژه تلفن همراه تولید محتوا خواهند داشت.

وی اظهار داشت: شرکت‌کنندگان ۴۸ ساعت فرصت دارند در زمینه تولید محصولات مذکور به رقابت بپردازند و محصول نهایی برای ارزیابی اولیه استانی ارایه و برترین‌ها انتخاب خواهند شد.

مسوول سازمان فضای مجازی بسیج خراسان جنوبی عنوان کرد: فضای مجازی دارای سه لایه زیرساخت، خدمات و محتوا است اما یکی از مشکلات جدی در مدیریت فضای مجازی کشور، حوزه خدمات و زیرساخت است.

وی با تاکید بر اینکه تامین زیرساخت‌های فضای مجازی عزم ملی می‌طلبد تصریح کرد: در حال حاضر راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات یکی از نیازهای جدی کشور است که باید با حمایت و سرمایه گذاری دولت این اتفاق رقم بخورد.

رضایی با بیان اینکه مشکلات فضای مجازی در حوزه زیرساخت بسیار مشهود است و باید در سطح کشور رفع شود یادآور شد: مقام معظم رهبری نیز در مورد توجه به فضای مجازی و استفاده مفید از آن تأکید دارند.

وی افزود: نرم افزار یا ادواتی که بتواند نیاز جامعه را برطرف کند تولید نشده است اما این رویداد زمینه کار در این زمینه‌ها را فراهم می‌کند.

مسوول سازمان فضای مجازی بسیج خراسان جنوبی اظهار داشت: استفاده صحیح از فضای مجازی به عنوان یک فضای همه گیر می‌تواند بسیاری از خلاءها از جمله توسعه اقتصادی، اشتغال، بازاریابی محصولات و سایر را پر کند.

وی ادامه داد: به عنوان مثال در زمینه کشاورزی محصولات استراتژیک خوبی در استان وجود دارد اما به دلیل اینکه معرفی درستی از آن انجام نشده است کشورهای دیگر محصولات را با اسم خود در بازارهای جهانی به فروش می‌رسانند اما می‌توان با نرم افزارهای مناسب این مهم را در سطح بین المللی آغاز کرد.

وی با بیان ایکه نقش فضای مجازی در پیشرفت استان در زمینه‌های مختلف بسیار مهم و تأثیرگذار است عنوان کرد: فضای مجازی بسیج برای فعالیت و تولید محتوا در این زمینه ورود جدی کرده است.

اخبار مرتبط