باغ موزه قصر میزبان دوسالانه دیوارنگاری شهری تهران

تهران - ایرنا - آیین گشایش پنجمین دوسالانه دیوارنگاری شهری تهران در باغ موزه قصر برگزار می‌شود.

به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی ‌و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران؛ این سازمان در راستای اهداف و ماموریت‌های خود و به منظور رشد، توسعه و گسترش هنر شهری و فراهم آوردن فرصت‌های خلق آثار هنری، ایجاد رقابت سالم بین هنرمندان، تعامل، هم فکری، تبادل تجربیات و ارائه آخرین دستاوردهای هنری در حوزه دیوارنگاری، پنجمین دوسالانه دیوارنگاری شهری تهران را روز جمعه ۴ بهمن ماه برگزار می‌کند.

رویداد دوسالانه دیوارنگاری تهران به دنبال گردآوری ایده‌های هنری خلاقانه به منظور انسجام بخشی و معنا دادن به فضاهای شهری است. 

جایی که زندگی شهروندان شکل می‌گیرد و نیاز به شکوفایی و نشاط بیشتری دارد تا از طریق رشد آگاهی بصری و درک زیبایی، درنهایت رضایت مندی شهروندان را فراهم آورد.

بر همین اساس؛ «هنر، شهروند، محله و خیابان» رویکرد این دوره به شمار می‌رود،این رویکرد، رویکردی نو به کیفیت زندگی شهری و پیوند شهروندان به هویت محله و خیابان از طریق خلق آثار هنری است.

دست یابی به ایده‌های خلاق و نوآوری در دیوارنگاری شهری، تداوم رویکردهای فرهنگی، ملی و آیینی در قالب ایده‌های نو، حمایت و هدایت راهبردی برای دست یافتن به بیانی ممتاز در زمینه دیوارنگاری شهری و بازیابی هویت فرهنگی و روایت‌های محله ای در مناطق شهری تهران از جمله اهداف دوسالانه دیوارنگاری شهری تهران است.

باغ‌موزه قصر که سابقاً زندان قصر نامیده می‌شد، اولین زندان متمرکز تهران بود. این زندان هم اینک تعطیل شده و تحت عنوان باغ موزه قصر که در بزرگراه شهید صیاد شیرازی، خیابان پلیس قرار دارد به عنوان یکی از مراکز فرهنگی، تاریخی و هنری کشور مورد بازدید عموم است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =