ثبت بیش از ۹۲ میلیون تردد خودرو در جاده‌های استان اردبیل

اردبیل - ایرنا - مدیر کل راهداری وحمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل از ثبت تردد بیش از ۹۲ میلیون خودرو در ۱۰ ماه امسال در جاده‌های این استان خبر داد.

علی رحمتی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه این مقدار تردد توسط ۶۴ سامانه تردد شمار ثبت شده، گفت: امسال در این مدت، تردد خودرو در جاده‌های استان در مقایسه با مدت مشابه پارسال افزایش داشته است.

وی با اشاره به اینکه بیشترین تردد با ۹ میلیون و ۴۸۷ هزار مورد در جاده اردبیل - آستارا به ثبت رسیده، افزود: در جاده اردبیل  - سرعین هشت میلیون و  ۱۶۴ هزار تردد و در جاده اردبیل - مغان هم نیز ۶ میلیون و ۳۸۳ هزار تردد ثبت شده است.

وی با بیان اینکه میانگین سرعت خودروها در جاده‌های استان در این مدت ۷۰ کیلومتر در ساعت بوده، اظهارداشت: نصب و راه‌اندازی ۱۰ دستگاه دوربین هوشمند در محورهای مواصلاتی استان از اولویت های اداره کل راهداری است.

وی بیان‌کرد: هم‌اکنون ۶۴ سامانه ترددشمار، ۴۰ دوربین نظارت تصویری، ۲۷ سامانه ثبت تخلفات عبور و مرور سرعت و ۲ سامانه توزین حین حرکت در محورهای مواصلاتی استان اردبیل فعال است.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل گفت: هوشمندسازی جاده‌های استان از جمله دیگر اولویت‌های  اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای بوده و اردبیل در این زمینه یکی از استان‌های پیشرو است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =