دانش‌آموزان مشهد یاد شهید سلیمانی را گرامی داشتند

مشهد- ایرنا- مراسم بزرگداشت یاد و خاطره سردار شهید سپهبد سلیمانی و همرزمان شهیدش روز چهارشنبه با حضور جمعی از دانش‌آموزان در مشهد برگزار شد.

در این مراسم که با عنوان "سربازان مکتب حاج قاسم" و با حضور ۵۰۰ دانش‌آموز در سالن ورزشی امام جواد (ع) مشهد برگزار شد از خانواده دو شهید مدافع حرم شهید حسین حریری و شهید جواد محمدی مفرد نیز تجلیل شد.

پخش سرودهای انقلابی، روایتگری دفاع مقدس و نصیحت مشفقانه پدر شهید مدافع حرم شهید حریری به دانش‌آموزان و تاکید وی بر انتقام سخت از آمریکا و ادامه راه شهید سلیمانی از دیگر برنامه‌های این مراسم بود.

مراسم یاد شده با همکاری حوزه مقاومت بسیج مالک اشتر و آموزش و پرورش ناحیه ۲ این شهر برگزار شد.

بامداد جمعه ۱۳ دی ماه سردار سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی به همراه ابومهدی مهندس از فرماندهان مقاومت پس از عمری مجاهدت در حمله بالگردهای آمریکایی در فرودگاه بغداد به شهادت رسید.

بر اساس اعلام پنتاگون، وزارت دفاع آمریکا، دستور این حمله هوایی را دونالد ترامپ، رییس جمهوری و فرمانده کل قوای این کشور صادر کرده بود.

در پی این اقدام تروریستی حضرت ‌آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی سه روز عزای عمومی اعلام کردند.

وزارت  امور خارجه هم با صدور بیانیه ای این اقدام تروریستی رژیم‌ آمریکا را محکوم کرد و نشست فوق العاده تشکیل داد. همچنین سفیر سوئیس در تهران به عنوان حافظ منافع آمریکا در ایران به وزارت امور خارجه احضار و مراتب اعتراض شدید ایران به آمریکا به وی اعلام شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =