بهره‌مندی بانوان شاغل زنجانی از آموزش کمک‌های اولیه هلال احمر

زنجان - ایرنا - معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: از ابتدای سالجاری تاکنون ۲۵۰ نفر از بانوان شاغل در دستگاه‌های اجرایی این استان از آموزش‌ کمک‌های اولیه و آمادگی در برابر مخاطرات هلال احمر بهره‌مند شدند.

فیروز رجایی روز چهارشنبه با بیان این مطلب به خبرنگاران افزود: ارائه آموزش کمک های اولیه و آموزش همگانی آمادگی در برابر مخاطرات به منظور ارتقای سطح آگاهی بانوان در برابر حوادث احتمالی انجام می شود.
وی اظهار داشت: آموزش‌های مربوط به کمک‌های اولیه و چگونگی مواجهه با حوادث هنگام وقوع آن یکی از مهمترین آموزش‌هاست که می‌تواند در حفظ سلامت افراد اهمیت قابل توجهی داشته باشد.
معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: دوره آموزشی کمک های اولیه ۲۲ ساعت و آمادگی در برابر مخاطرات نیز هشت ساعت برای بانوان علاقه مند شاغل در شرکت گاز، برق منطقه ای، کمیته امداد امام خمینی(ره)، بهزیستی، آموزش و پرورش، ورزش و جوانان، بخشداری ها، فرمانداری ها، انتقال خون، دانشگاه پیام نور و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ارائه و در پایان مانورهای پناه گیری و تخلیه اضطراری نیز برگزار شده است.
رجایی خاطرنشان کرد: گسترش این آموزش ها در سطح استان ادامه دارد و برای شرکت کنندگانی که دوره های آموزشی را با موفقیت گذرانده اند گواهینامه ارائه شده است.
وی ادامه داد: علاوه بر بهره مندی ۲۵۰ نفر از بانوان شاغل در دستگاه های اجرایی از آموزش کمک های اولیه و آمادگی در برابر مخاطرات، برای عموم شهروندان در سطح شهرها و روستاها ۳۰۰ دروه آموزشی برگزارشده است.
معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: در ۹ ماهه گذشته از سالجاری برای ۶۰ دستگاه دولتی ۹۰ دروه آموزشی با یکهزار و ۳۳ فراگیر دروه آموزشی کمک های اولیه و آمادگی در برابر مخاطرات برگزار شده است.
رجایی اضافه کرد: علاوه بر این ۶۵ دوره از این آموزش ها نیز برای یکهزار و ۴۱۹ نفر در سطح روستاهای استان برگزار شده است.
وی یادآوری کرد: در ۹ ماهه گذشته از سالجاری ۲۳ دوره آموزش کمک های اولیه و آمادگی در برابر مخاطرات نیز برای ۹۸۴ فراگیر در مساجد استان برگزار شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =