مروری بر مهمترین مطالب رسانه‌های محلی کردستان

سنندج‌ - ایرنا - نشریات و مطبوعات محلی کردستان در هفته اول بهمن عناوین و مطالب اصلی خود را به موضوعاتی مانند بررسی ردصلاحیت‌ها، سلامت و آلودگی آب شرب و شروع احداث ایستگاه راه آهن سنندج - همدان اختصاص دادند.

هفته‌نامه سیروان در شماره ۱۰۶۹ پرونده اصلی خود را به بررسی رد صلاحیت‌ داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی در استان اختصاص داده و از آن به عنوان ردصلاحیت‌ گسترده یاد کرده که بر مشارکت سیاسی مردم در این امر مهم تاثیر می‌گذارد.

این هفته‌نامه همچنین در یک مقاله راهکارهایی را برای بهتر شدن زندگی زوجینی ارائه داده که از اختلاف سنی زیادی برخوردار هستند.

روزنامه روژان هم در شماره ۳۶۷ خود تیتر یک را به آغاز عملیات ساخت ایستگاه قطار راه‌آهن سنندج - همد ان اختصاص داده است و گزارشی از مراسم افتتاحیه و سخنان معاون وزیر راه و شهرسازی منتشر کرده است.

این نشریه همچنین یادداشتی از یک رای اولی منتشر کرده که در آن او تاکید کرده است یقینا اگر مشارکت آنها و تصمیم گیری رای اولی‌ها راندمان مناسبی داشته باشد موجب دلگرمی آنها برای حضور بیشتر در این ع رصه می‌شود.

روژان در گزارشی به دلایل بمباران شهر سنندج توسط ارتش صدام در ۲۸ دی سال ۶۵ پرداخته و یکی از دلایل آن را مقاومت مردم کردستان در مرزها و انجام عملیات مشترک ایران با کُردهای عراق در داخل خاک عراق بیان کرده است.

هفته‌نامه آگرین روژ در شماره ۴۵ خود پرونده‌ ویژه‌ای با عنوان کلاف سردرگم آب شرب در مورد کیفیت آب شرب کردستان منتشر کرده است که در آن کارشناسان مدعی شده‌اند آب آلوده به جلبک است ولی مسوولان هم گفته‌اند آب آشامیدنی سالم است.

ماهنامه کورده‌واری هم در شماره ۵۷ خود تیتر یک نشریه را به اهمیت موضوع حافظه تاریخی و مصائب ضعف آن پرداخته است این ماهنامه در سرمقاله خود به ضرورت پیگیری پرداخت غرامت از عراق بابت بمباران شهر سنندج در سال ۶۵ اشاره کرده و از رسانه‌ها خواسته بیشتر به این بمباران بپردازند تا از این طریق در دنیا شناخته شود.

هفته نامه ورزشی پاله‌وان هم در شماره ۲۷ مصاحبه‌ای اختصاصی با سرمربی تیم خانه بسکتبال کردستان انجام داده که در آن احمدیان از مدیران ارشد استان به دلیل از رونق افتادن رشته پرطرفدار بستکبال در کردستان گلایه کرده است.

این هفته‌نامه همچنین در مطلبی با اشاره به کناره‌گیری میلاد سیار دارنده مدال طلای ۶۰ متر جام فجر از تیم ملی اشاره کرده و از احتمال مهاجرت جودوکار مریوانی به خارج از کشور خبر داده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =