مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان جنوبی معرفی شد

بیرجند - ایرنا - سرهنگ پاسدار «غلامرضا فلاحی» با حضور جانشین بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس به عنوان مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان جنوبی معرفی و از خدمات «محمدرضا فخر» مدیرکل پیشین این بنیاد قدردانی شد.

در این آیین که روز چهارشنبه با حضور مسوولان، نیروهای نظامی و انتظامی و پیشکسوتان دفاع مقدس برگزار شد، مدیرکل پیشین بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان جنوبی با بیان اینکه راه اندازی موزه‌ها و مراکز فرهنگی دفاع مقدس از ماموریت‌های اصلی بنیاد است، گفت: اقداماتی برای زمین و فونداسیون مرکز انجام شده و سال آینده مبلغ قابل توجهی به این مهم تخصیص خواهد یافت.

محمدرضا فخر ادامه داد: در راستای راه اندازی موزه دفاع مقدس صرف وظیفه بنیاد در تمام استان‌ها استانداران و شهرداران کمک کرده‌اند و از آنجایی که ساخت مرکز فرهنگی دفاع مقدس به طور حتم ارزشی بیشتر از یک پارک دارد باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

وی افزود: موزه شکست استکبار در صحرای طبس به موزه انقلاب اسلامی تهران واگذار شد که در دهه فجر سال آینده شاهد افتتاح نخستین  فاز این موزه خواهیم بود.

وی تصریح کرد: در ۴۹ نقطه خراسان جنوبی ۱۵۳ شهید گمنام آرمیده‌اند که با پشتیبانی دولت اعتبارات خوبی برای ساخت یادمان‌های شهدا جذب شده و تا پایان سال جاری تمامی یادمان‌ها ساخته خواهد شد.

فخر با بیان اینکه در حوزه اسناد دفاع مقدس ۳۰۰ هزار سند از دوران دفاع مقدس جمع آوری شده است، گفت: دانشنامه دفاع مقدس با ۵۰۰ مدخل در دست اقدام است که تاکنون جلد اول آن آماده چاپ شده است.

وی اظهار داشت: در این مدت سه کتاب در حوزه دفاع مقدس چاپ شده و تا پایان سال هشت کتاب دیگر چاپ خواهد شد.

وی با بیان اینکه کتابخانه دفاع مقدس در خراسان جنوبی راه اندازی شده است تصریح کرد: در بحث ادبیات دفاع مقدس به صورت مستقل و مشارکتی ۱۶۰ عنوان کتاب از لحاظ محتوایی آماده شده است.

فخر در ادامه گفت: در این مدت فعالیت در فضای مجازی را گسترش دادیم و خبرگزاری دفاع مقدس استان رتبه سوم را در سطح خبرگزاری‌های دفاع مقدس کشور کسب کرد.

در این آیین از خدمات سه ساله محمدرضا فخر قدردانی و غلامرضا فلاحی به عنوان مدیرکل جدید بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خراسان جنوبی معرفی شد.

اخبار مرتبط