۲ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۴۴
کد خبرنگار: 943
کد خبر: 83644068
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

پلیس مانع حرکت معترضان به محل اجلاس داووس شد

تهران - ایرنا - تلاش معترضان برای بستن جاده منتهی به محل برگزاری اجلاس داووس با برخورد پلیس سوئیس روبرو شد.

تارنمای خبری سوئیس اینفو نوشت که دیروز (۱ دی) حدود ۱۰۰ معترض علیه جهانی شدن و تغییرات اقلیمی در حاشیه اجلاس سالانه مجمع جهانی اقتصاد تظاهرات کردند.

این افراد قصد داشتند تا به ۶۰۰ معترض دیگری که با طی ۴۰ کیلومتر خود را به داووس رسانده بودند ملحق شوند که پلیس جلوی این تجمع را گرفت و مانع از مسدود شدن خیابان منتهی به محل برگزاری اجلاس شد.

فعالان حامی محیط زیست روز یکشنبه از شهر لندکوارت (Landquart) به راه افتادند و برخی از آنان با پای پیاده و برخی با اسکی و قطار سه شنبه به حومه داووس رسیدند.

رسانه ها دیروز خبر دادند که در آستانه ورود رهبران جهانی برای حضور در این اجلاس، تدابیر امنیتی در شهر داووس سوئیس افزایش یافته و  ۵ هزار نیرو در حال آماده باش هستند. تک تیراندازهای پلیس در پشت بام ها مستقر و حریم هوایی این کشور محدود شده تا این رویداد جهانی بدون مشکل برگزار شود.

پلیس منطقه ای شهر زوریخ سوئیس گفته که انتظار می رود حدود ۱۳۰ نفر از مقام های سیاسی از جمله رئیسان جمهور و نخست وزیران مدعو شرکت کنند.

پنجاهمین مجمع جهانی اقتصاد از ۲۰ تا ۲۴ ژانویه ( ۳۰ دی تا ۴ بهمن) در شهر داووس سوئیس و با حضور سران و صاحبنظران سیاسی و اقتصادی کشورهای مختلف در حال برگزاری است.

به نوشته تارنمای مجمع جهانی اقتصاد، اجلاس امسال بر ۷ موضوع متمرکز خواهد بود: نجات سیاره زمین، جامعه و آینده کار، منافع فن آوری، اقتصاد منصفانه، کسب و کار بهتر، آینده سالم و ماوراء ژئوپولتیک.

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =