دستگاه‌ها امکانات خود را در اختیار ستاد بحران قرار دهند

مراغه - ایرنا - معاون عمرانی و برنامه ریزی فرماندار مراغه با تاکید بر لزوم آمادگی دستگاه‌ها در فصل سرما گفت: دستگاه‌های خدمات‌رسان شهری امکانات و تجهیزات خود را در صورت نیاز در اختیار ستاد بحران قرار دهند.

نقی مسکینی روز چهارشنبه در جلسه ستاد بحران این شهرستان افزود: با توجه به پیش بینی بارش برف و برودت هوا در روزهای آینده، بسیج ماشین آلات و سایر تمهیدات ایمنی برای کاهش مشکلات تردد در محورهای اصلی و فرعی و نیز روستایی ضروری است.

وی ادامه داد: در این مواقع ضروری است که بخشداری ها، دهیاری ها، دستگاه های خدمات رسان و اجرایی بسیج شده و با تمام امکانات برای رفع بحران وارد میدان شوند.

مسکینی اضافه کرد: بر اساس تصمیم مدیریت بحران مراغه، ایستگاه ها راه آهن در مناطق مختلف و نیز مساجد روستایی واقع شده در مسیر اصلی تردد آماده پذیرایی از مسافران در راه مانده احتمالی هستند.

وی گفت: همچنین ذخایر نفت، گازوییل، آب و نیز امکانات ضروری برای فصل سرما و بروز مشکلات و مواقع بحرانی آماده و مهیا شده است.

رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای نیز در این نشست گفت: با وجود تلاش راهداری برای بازگشایی راه های اصلی و روستایی در روزهای اخیر، وزش شدید باد موجب مسدود شدن دوباره برخی از این راه ها شده است.

شریفی افزود: در این راستا و تا ۴۸ ساعت آینده با تلاش اکیپ های این اداره، راه های مسدود شده بازگشایی شده و تردد در آنها جریان خواهد یافت.

رییس شرکت نفت ناحیه مراغه نیز با اشاره به ذخیره سازی نفت و گازوییل در فصل زمستان گفت: هم اکنون سه هزار خانوار در ۵۵ روستای بخش سراجو و چهار روستای بخش مرکزی این شهرستان سهمیه نفت دریافت می کنند.

رسول رحمان پور افزود: همچنین ۳۷ فروشندگی شهری و روستایی فروش نفت به دارندگان کوپن ها و سهمیه ها، نفت مورد نیاز سوخت خانگی ارایه می دهند.

شهرستان مراغه با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =