لایحه استخدام شهرداری‌ها با قید دو فوریت در حال رسیدگی است

قزوین - ایرنا - معاون امور شهرداری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور گفت: لایحه استخدامی شهرداری‌ها هم اکنون با امضای ۶۰ نماینده مجلس و قید دوفوریت در حال رسیدگی است.

حسین رجب صلاحی روز چهارشنبه در نشست با شهرداران و شوراهای اسلامی شهر قزوین افزود: این لایحه که مجزا از قانون استخدامی خدمات کشوری برای کارکنان شهرداری برنامه‌ریزی و تدوین شده است، اگر مورد تصویب قرار بگیرد، بیشتر مشکلات کارکنان و تبدیل وضعیت‌ها برطرف خواهد شد.

وی به بودجه سال آینده برای شهرداری اشاره کرد و گفت: پیش بینی شده در بودجه سال ۹۹، از محل درآمد ارزش افزوده مالیات، ۳۵ هزار میلیارد تومان به شهرداری‌ها اختصاص یابد.

رجب صلاحی از پیش بینی خرید نردبان برای شهرداری‌های کشور خبر داد و گفت: یکهزار میلیارد تومان در بودجه سال ۹۹ برای خرید نردبان شهرداری لحاظ شده که این نردبان‌ها در شهرهای با طبقات بالا مورد استفاده آتش نشانان قرار گیرد.

این مسؤول با بیان اینکه سهم قیر شهرداری‌ها از ۱۳ درصد به ۱۷ درصد افزایش یافته است، گفت: با اختصاص این سهم می‌توان مشکل آسفالت بیشتر شهرهای استان را برطرف کرد.

رجب صلاحی در ادامه سخنان خود به تصویب قانون درآمدهای پایدار برای شهرداری‌ها اشاره کرد و گفت: با تصویب این قانون در سال آینده شاهد اختصاص جرایم راهنمایی رانندگی به شهرداری‌ها خواهیم بود که رقمی معادل یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برآورد می‌شود.

وی در خصوص مسائل پسماند نیز گفت : طرح جامع مدیریت پسماند باید استانی اجرایی شود و استانها نباید به صورت جزیره‌ای به مدیریت و پردازش پسماند اقدام کنند.

رجب صلاحی حداقل جمعیت مورد نیاز برای احداث یک مرکز پردازش پسماند ۲۵۰ تنی را داشتن حداقل ۳۰۰ هزار نفر جمعیت دانست و افزود: شهرداران نیز باید تلاش کنند تا اقدامات خودشان را روی کمپوست متمرکز نمایند.

معاون امور شهرداری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور خاطرنشان کرد: چهار مرکز زباله سوزی در کشور وجود دارد و چون متاسفانه خرید کارخانه زباله سوزی بسیار گران و پرهزینه است، بنابراین برای خرید یک دستگاه معمولی چینی باید بین ۵۰۰ تا ۶۰۰ میلیارد تومان هزینه کرد.

رجب صلاحی به وضعیت حمل و نقل اشاره کرد و گفت: نزدیک به ۲۰ هزار اتوبوس درون شهری در سطح کشور وجود دارد که تا پایان سال ۱۶ هزار واحد فرسوده می‌شود، بنابراین لازم است که در هر شهر با توجه به میزان ترددها و بافت آن به استفاده از مینی بوس و امکانات جدید تراموا و مترو اقدام کرد.

وی یادآور شد: بر اساس تعریف قانون اگر میزان تردد مسافر در ساعت در یک مسیر سه هزار نفر باشد نیازمند اتوبوس، پنج هزار نفر نیازمند بی آر تی، هفت هزار نفر نیازمند تراموا و ۲۰ هزار نفر نیاز مند مترو است که استان قزوین در مرحله تراموا قرار دارد.

استان قزوین دارای ۲۶ شهر است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =