۲ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۴۴
کد خبرنگار: 1416
کد خبر: 83644006
۰ نفر

برچسب‌ها

گاز مایع روستاهای خلخال تامین شد

اردبیل_ایرنا _رییس شرکت توزیع فرآورده‌های نفتی خلخال گفت: سوخت گار مایع خانوارهای روستایی فاقد گاز طبیعی این شهرستان تامین شده است.

وحید پژوهان روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مشکل کمبود گاز مایع سیلندری در مناطق روستایی این شهرستان برطرف شده و هم‌اکنون ماهانه بیش از ۱۴۰ تن گاز مایع برای انواع مصارف خانگی و غیرصنعتی این منطقه توزیع می‌شود.

وی با بیان اینکه فروش هر سیلندر گاز مایع ۱۱ کیلوگرمی به مشتری به قیمت مصوب ۷۵ هزار ریال است، اظهارداشت: افزایش قیمت فروش این ماده سوختی از سوی عاملان فروش و تاسیسات سیلندر پرکنی شهرستان خلاف بوده و با متخلفان برابر مقررات برخورد خواهد شد.

او گفت: بزودی با راه‌اندازی سامانه الکترونیکی فروش گاز مایع خانگی روستایی با استفاده از کارت‌های بانکی از افزایش قیمت در زمان توزیع سیلندرهای گاز مایع در محل توزیع در روستاهای منطقه جلوگیری خواهد شد.

وی بیان‌کرد: خانوارهای روستایی فاقد گاز طبیعی و نیز روستاییانی که نفت سفید استفاده می‌کنند، مشمول دریافت گاز مایع خانگی هستند و برای این خانوارها دریافت سه سیلندر ۱۱ کیلویی گاز مایع در هر ماه منظور شده است.

رییس شرکت نفت خلخال با اشاره به ممنوعیت فروش گاز مایع سهمیه برای مصارف خودرویی و به عنوان سوخت ال‌پی‌جی در خودروها افزود: سهمیه اختصاصی گاز مایع خلخال صرفا جهت تامین مصارف خانگی و غذاپزی‌ها ،آشپزخانه‌ها ،ایزوگام‌کارها و مصرف صنعتی کوچک بوده و در هیچ شرایطی اجازه استفاده از آن برای مصارف خودرویی و یا صنایع سنگین داده نمی‌شود.

او همچنین اظهارداشت: اخیرا تعهد کتبی از چهار واحد صنفی فاقد پروانه کسب که در تهیه ، توزیع و شارژ سیلندرهای گاز فشرده ۱۱ کیلویی و گاز پیک‌نیک و تزریق این گاز با استفاده از تجهیزات غیراستاندارد فعالیت می کردند ، اخذ شد.

خلخال در جنوب اردبیل از شهرستان‌های سردسیر کشور است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =