یک میلیارد و ۳۰ میلیون ریال کالای قاچاق در شهرستان ری کشف شد

شهرری ـ ایرنا ـ مدیرکل تعزیرات حکومتی شهرستان‌های استان تهران گفت: یک میلیارد و ۳۰ میلیون ریال کالای قاچاق در شهرستان ری طی هفته گذشته کشف و ضبط شد.

احمدجعفری نسب روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این میزان کالای قاچاق در بازرسی‌های مشترک اداره صنعت، معدن و تجارت، تعزیرات حکومتی واتاق اصناف کشف شده است.
وی افزود: ماموران اداره مبارزه باقاچاق کالا و اداره تعزیرات حکومتی شهرستان‌های استان تهران، حین بازرسی به یک فرد در فرودگاه امام خمینی (ره) مشکوک شدند و تعداد ۵ بسته زیورآلات نقره دست ساز به ارزش ۵۱۰ میلیون ریال قاچاق ازاین فرد کشف و ضبط کردند.
جعفری نسب ادامه داد: همچنین ماموران اداره مبارزه باقاچاق کالا و اداره تعزیرات حکومتی شهرستان‌های استان تهران، حین بازرسی به یک دستگاه خودرو پژو مشکوک شدند وتعداد۱۲۰عدد ظروف آشپزخانه به ارزش ۵۱۰ میلیون ریال از یک خودرو سواری پژو در جاده تهران قم کشف وضبط کردند.
این مسئول خاطر نشان کرد: همچنین در این رابطه ۲ نفر دستگیر و با تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی و یک میلیارد و ۳۰میلیون ریال جریمه برای این پرونده در نظر گرفته شد.
وی ادامه داد: عزم اداره تعزیرات حکومتی شهرستان های استان تهران در مبارزه با کالای قاچاق و حمایت از تولید داخلی و هرگونه قانون شکنی جدی بوده و با متخلفان قاچاق در شهرستان های استان تهران برخورد می‌شود.
 جعفری نسب با بیان اینکه بیشترین تعداد انبارهای استان تهران و حتی کشور در شهرستان ری قرار دارد، تاکید کرد: کار نظارت و پایش انبارهای این شهرستان کار سختی است که توسط گشت‌های مشترک اداره تعزیرات حکومت ی، اداره صمت و اتاق اصناف انجام می‌ شود.
 این مسئول اضافه کرد: اداره تعزیرات حکومتی شهرستان ری در جهت مبارزه با قاچاق کالا و کنترل بازار روزانه پنج تیم بازرسی به اصناف، انبارها، کارخانه‌ها و مراکز تولیدی اختصاص داده است که به صورت مستمر و هماهنگ اقدام به بازرسی می‌کنند.
 شهرستان ری با جمعیتی در حدود یک میلیون نفر در جنوب پایتخت واقع شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =