استعدادیابی قایقرانی در هشت استان کشور آغاز شده است

قزوین – ایرنا – رییس فدراسیون قایقرانی گفت: استعدادیابی قایقرانی برخلاف دوره‌های گذشته با نظارت مستقیم فدراسیون در هشت استان کشور آغاز شده است.

علیرضا سهرابیان روز چهارشنبه در مجمع سالانه هیات قایقرانی استان قزوین، افزود: برای استعدادیابی در سراسر کشور با آموزش و پرورش رایزنی و صحبت شده است و ما به کمک این دستگاه برای استعدادیابی در این رشته نیازمند هستیم.

وی اضافه کرد: ما از این دستگاه، کمک مالی نیاز نداریم و البته به هیچ دستگاه و نهاد دیگری نیز به صورت عابر بانک و قلک پول نگاه نمی‌کنیم.

سهرابیان ادامه داد: کمیته آموزش و استعدادیابی فدراسیون قایقرانی زیر نظر محمدعلی قرائت دارای پست دکتری تربیت بدنی از آلمان به تازگی کار خود را شروع کرده و منتظر پیام استان‌ها از جمله قزوین برای شروع استعدادیابی در آنها است.

وی اضافه کرد: به محض دریافت پیام آمادگی استان‌ها، کمیته آموزش و استعدادیابی فدراسیون قایقرانی به همراه کارشناسان خود وارد عمل شده و ورزشکاران را با توجه به انگیزه، توانمندی و فیزیک بدنی به یکی از هشت رشته زیر مجموعه فدراسیون سوق می‌دهد.

سهرابیان ادامه داد: از هفته آینده نیز چندین استاد دانشگاه که در زمینه کاری خود نخبه هستند ورزشکاران علاقه‌مند و استعدادهای کشف شده را مورد مطالعه قرار ‌می‌دهند تا کار هدایت آنها به رشته‌های زیرمجموعه به درستی انجام گیرد.

وی اضافه کرد: مسوولان هیات‌ها وظیفه دارند برای حفظ و مراقبت از استعدادهایی که در رشته‌های مختلف زیر مجموعه فدراسیون، کشف و پرورش می‌یابند، تلاش کنند و اجازه ندهند انگیزه و روحیه آنها برای حضور در عرصه‌های ورزشی از میان برود.

سهرابیان با بیان اینکه امیدواریم فدراسیون قایقرانی با کمک همه به جایگاهی که شایسته آن است برسد، افزود: تیم قایقرانی جوانان ایران به صورت مستمر برای بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ و ۲۰۲۴ فرانسه تمرین می‌کنند تا در مسابقات المپیک، حداقل به سطحی برسیم که نام ایران بر تن حریفان لرزه بیندازد و طی ۱۲ سال آینده حتما به مدال المپیک در این رشته دست یابیم.

وی گفت: من این نوید را می‌دهم که این خانواده در بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ مدال‌های طلایی‌ را به دست خواهد آورد که رنکینگ ایران را ارتقا خواهد داد و باعث آبرو و افتخار همه ما خواهد شد.

این مسوول با اشاره به شرایط سخت اقتصادی کشور، گفت: در این شرایط بودجه هیات‌های قایقرانی سراسر کشور نسبت به سال گذشته ۴.۵ برابر افزایش یافت و به حساب آنها واریز شد.

سهرابیان گفت: ما هم اینک با مشکلات مالی و تحریم‌های ظالمانه مواجه هستیم و باید خود را برای شرایط جنگی آماده کنیم که نیازمند یک گروه و تیم قوی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =