گازگرفتگی جان مرد ۵۴ ساله میاندوآبی را گرفت

مهاباد- ایرنا- مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری میاندوآب گفت: مرد ۵۴ ساله‌ای در این شهرستان براثر استنشاق گاز منوکسیدکربن در منزل مسکونی خود در این شهرستان جان باخت.

علی مولایی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: عصر روز گذشته وجود جنازه فردی ۵۴ ساله در منزل مسکونی‌اش در یکی از محله‌های شهر میاندوآب توسط ماموران کلانتری ۱۲ این شهر به این سازمان اطلاع داده شد.

وی با بیان اینکه ماموران آتش‌نشانی بلافاصله به محل اعزام شدند، افزود: طبق بررسی‌ها معلوم شد که این مرد بر اثر نشت گاز منوکسید کربن جان خود را از دست داده است.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه این فرد تنها زندگی می‌کرد، بعد از گذشت پنچ روز جسد وی در منزل مسکونی‌اش کشف شد.

وی با بیان اینکه شواهد موجود در محل حادثه حاکی از آن است که فرد بعد از متوجه شدن گازگرفتگی سعی داشته از خانه خارج شود، اضافه کرد: تلاش وی برای خروج از منزل بی‌فایده بوده و به علت استنشاق بیش از حد منوکسیدکربن در جلوی درب خروجی منزل جان داده بود.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری میاندوآب از مردم خواست هنگام استفاده از بخاری‌های گازی نکات کامل ایمنی را رعایت کرده و دودکش‌ها را به طور مداوم کنترل کنند.
«مولایی» گفت: شهروندان باید دقت کنند تا از دودکش‌های به شکل H استفاده که حدود ۶۰ تا ۱۰۰ سانتیمتر از کف پشت‌بام ارتفاع داشته باشد و لوله بخاری‌های فلزی جهت نصب به دیوار استفاده کنند.
حادثه گازگرفتگی طی سال جاری در این شهرستان است موجب قربانی شدن ۲ نفر شده‌است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =