۲ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۵۹
کد خبرنگار: 1015
کد خبر: 83643962
۰ نفر

برچسب‌ها

آثار عکاس گناوه‌ای به  جشنواره  "هیپا" دبی راه یافت

گناوه - ایرنا - آثار هنرمند عکاس " امیر سرداری" از بندر گناوه به جشنواره عکاسی "هیپا" ( HIPA) در دبی امارات متحده عربی راه پیدا کرد.

 جشنواره هیپا  یکی از بزرگ‌ترین رقابت‌های عکاسی دنیا با مجموع جوایزی حدود ۵۰۰ هزار دلار است که از سال ۲۰۱۱ آغاز به کار کرده‌است و هر سال از سوی بنیاد شیخ حمدان بن محمد بن راشد آل مکتوم در کشور امارات و  شهر دبی برگزار می‌شود.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاداسلامی گناوه روز چهارشنبه  درگفت وگو  با خبرنگار ایرنا اظهارداشت:  آثار عکاسان برای برنده شدن در این جشنواره  باید از چهار مرحله غربال‌گری عبور کنند.

علیرضا سبحانی بیان کرد: موضوع اصلی رقابت امسال این جشنواره " آب " است  و  "داستان سرایی" ، "موبایلی" ، "رنگی"  و "سیاه سفید"  از دیگر بخش‌های این رویداد هنری است.
وی گفت: امیر سرداری، عکاس مستقل گناوه‌ای با  چهار تک عکس در چهار بخش رقابت امسال شرکت کرد که هر چهار عکس به مراحل سوم و ۲ عکس به مرحله چهارم راه پیدا کردند.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاداسلامی گناوه  گفت: در این مرحله هر عکاس می‌توانست تنها یک عکس در هر یک از بخش ها ، بجز بخش "داستان گویی"  که عکاس باید یک مجموعه بین ۵ تا ۱۰ عکس ارایه دهد، ارسال کند.
عکاس گناوه ای گفت: باتوجه به استقبال چشمگیری که از جشنواره هیپا شده‌است، پیش‌بینی می‌شود حدود ۷۰ هزار عکاس از بیش ۲۰۰ کشور ۱۵۰ هزار عکس ارایه دهند.
امیر سرداری افزود: مراسم اهدای جوایز، در ماه مارس سال میلادی جاری برگزار می‌شود و در آن برندگان نهمین فصل از این مسابقه معرفی خواهند شد.
وی بیان کرد: متولیان جشنواره با ارسال ایمیلی دعوت نامه فرستاده‌اند که بصورت رایگان در ورکشاپ‌های آموزشی این بنیاد که در امارات برگزار می‌شود، شرکت کند.

شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =