نصرت الهی به واسطه استقامت انقلابیّون سبب شکست نظام ستمشاهی شد

ارومیه- ایرنا- نماینده ولی‌ فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه با اشاره به اهمیت مبارزه همیشگی حق علیه باطل گفت : هر جمعی در پیمودن راه حق صبر و استقامت کند، نصرت الهی نصیب آن خواهد شد و این وعده الهی است و همین عامل باعث پیروزی انقلاب و مردم ایران علیه نظام ستم شاهی شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی روز چهارشنبه در مراسم گرامیداشت سالروز حماسه دوم بهمن 1357 خورشیدی در ارومیه افزود:در این روز انقلابیّون ارومیه با هدایت مرحوم شیخ غلامرضا حسنی با اجتماع در مسجد اعظم ارومیه که پایگاه انقلاب بود ، نخستین حضور مسلحانه را بر علیه  رژیم پهلوی بهنمایش گذاشتند که گام مهمی در اضمحلال آن رژیم فاسد بود و ضرب شصتی را به دشمنان ملت ایران نشان دادند.

وی بیان کرد: از ابتدای انقلاب شکوهمند اسلامی تاکنون توطئه‌های زیادی علیه ملت ایران طرح‌ریزی شده تا این ملت را از پا دربیاورند ولی خداوند متعال نصرت خود را بر این ملت پابرجا و مقتدر فرو می‌ریزد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی با اشاره به شکست هیمنه آمریکا با اقتدار امروز ایران اسلامی در منطقه و جهان اضافه کرد: اگر ما مقتدرانه به راه خود ادامه دهیم، خداوند نیز نصرت خود را نازل می‌کند تا اینکه پیروزی نهایی به دست آید. 

به گزارش ایرنا، در این آیین که اقشار مختلف مردم ارومیه حضور داشتند، برنامه های فرهنگی ویژه‌ای در بزرگداشت سالروز حماسه ۲ بهمن برگزار شد.

روز دوم بهمن با تصویب شورای اسلامی شهر ارومیه به عنوان روز فرهنگی ارومیه نام‌گذاری شده است.

مردم ارومیه در دوم بهمن سال ۱۳۵۷ اقتدار و انقلابی‌گری خود را به رخ جهانیان کشید و با فرماندهی مجاهد نستوه، مرحوم حجت‌الاسلام غلامرضا حسنی این روز را در تاریخ انقلاب اسلامی به عنوان سرآغاز مبارزه مسلحانه ملت ایران با رژیم پهلوی رقم زدند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =