۲ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۲۷
کد خبرنگار: 1762
کد خبر: 83643932
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۰هزار راس دام در مراغه پلاک‌کوبی شد

مراغه - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی مراغه از پلاک کوبی ۱۰هزار راس دام در این شهرستان خبر داد و گفت: در راستای اجرای طرح هویت‌ دار کردن دام که از ابتدای آذر ماه سال‌جاری آغاز شده تاکنون ۵ هزار راس دام سنگین و ۵ هزار راس دام سبک پلاک‌کوبی شده است.

اسماعیل کریمی اصل روز چهارشنبه در بازدید از روند اجرایی طرح پلاک کوبی و هویت دار کردن دام های سنگین و سبک شهرستان اظهار داشت: اجرای این طرح الزامی بوده و دامداران برای هویت‌گذاری دام‌های سبک شامل گوسفند و بز تا یک سال آینده و دام‌های سنگین شامل گاو، گوساله و تک سمی‌ها تا ۶ ماه آینده فرصت دارند.

وی افزود: طرح هویت‌گذاری دام با نظارت کارشناسان اداره بهبود تولیدات دامی مدیریت و از سوی عوامل شرکت های تعاونی در حال انجام است.

کریمی گفت: ارایه هرگونه خدمات به دامداران شامل تسهیلات بانکی، توزیع نهاده های دامی، خدمات بیمه‌ای، صدور و یا تمدید هرگونه پروانه صنفی دامداری داخل روستا و یا دامداری‌های نیمه‌صنعتی و صنعتی دارای پروانه بهره‌برداری خارج روستا منوط به انجام پلاک کوبی و هویت دار کردن دام است.
وی اضافه کرد: تاکنون حدود ۲۵ درصد از کل جمعیت دام سنگین شهرستان هویت‌گذاری شده است و حدود چهار هزار و ۵۵۰ راس در سامانه هویت گذاری دام ثبت شده است.

شهرستان مراغه با ۹۱۲ هزار واحد دامی و تولید سالانه شش هزار و ۷۰۰ تن گوشت قرمز، رتبه سوم آذربایجان شرقی را در این زمینه دارد.
این شهرستان با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =