جاده باغچه سادات به دلیل شدت بارش برف و کولاک مسدود شد

یاسوج - ایرنا - مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای کهگیلویه و بویراحمد گفت: به دلیل بارش سنگین برف ، جاده سرفاریاب ،باغچه سادات به سمت یاسوج مسدود شده است.

محمد نصیری راد روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: به دلیل بارش سنگین برف ، این مسیر ارتباطی تا اطلاع ثانویه برای مسافرت مناسب نبوده و مسدود است.

نصیری راد توصیه کرد که رانندگان مسیر دهدشت - گچساران- باشت - یاسوج را برای تردد انتخاب کنند.

وی با اشاره به حضور فعال نیروهای راهداری در مسیرهای برف گیر استان، تصریح کرد: در بیشتر محور های استان بارش سنگین برف گزارش شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت:  به‌دلیل شدت بارش‌ برف و براساس تصمیم شورای آموزش و پرورش استان، تمامی مدارس شهرستان های بویراحمد  و دنا شیفت عصر تعطیل است.

هادی زارع پور افزود: تمامی مدارس مناطق عشایری استان، مناطق روستایی دیشموک، لوداب و مارگون در تمامی مقاطع نیز تعطیل اعلام شدند.

افزون بر ۱۶۱ هزار دانش آموز پسر و دختر مقاطع ابتدایی و متوسطه اول و دوم در کهگیلویه و بویراحمد فعالیت می کنند.

کارشناس اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: بارش های اخیر استان تا ساعت ۹ و ۳۰ دقیقه صبح به ترتیب دوگنبدان ۸. و دهدشت ۳. میلیمتر بوده است.

ولی بهره مند بیان کرد: شدت بارش ها طی بعد از ظهر امروز و امشب است و این سامانه به تدریج صبح روز پنجشنبه از جو استان خارج خواهد شد.

وی ابراز داشت: سی سخت ۲.۴ - و امامزاده جعفر به ترتیب ۱۶.۶ درجه سانتیگراد به ترتیب سردترین و گرمترین نقاط استان در ۲۴ ساعت گذشته بوده اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =