امامان جماعات از موضع‌گیری له یا علیه افراد و جناح‌ها در انتخابات بپرهیزند

مشهد- ایرنا- مسوول امور دینی و فرهنگی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: امامان جماعات و مسوولان فرهنگی در این شرکت از موضع‌گیری له یا علیه اشخاص و جناح‌ها در جریان انتخابات خودداری کنند.

 حجت‌الاسلام محمود مهاجری روز چهارشنبه در همایش فرهنگی شرکت‌های آب و فاضلاب کشور در مشهد افزود: اصل بر دعوت به مشارکت حداکثری آحاد مردم در انتخابات است.

وی ادامه داد: بسیاری از مدیران و مسوولان خیال می‌کنند برای همیشه صاحب پست و منصب هستند و خود را موظف به پاسخگویی نمی‌بینند اما اگر معاد باوری شهید سلیمانی در جامعه نهادینه شود بسیاری از مشکلات حل می‌شود. شهید سلیمانی را می‌توان در همه ابعاد زندگی اسلامی به عنوان یک الگوی موفق و بی‌نظیر برای اقشار مختلف مردم از جمله مسوولان فرهنگی و ائمه جماعات مطرح نمود. 

وی گفت: شهید سلیمانی عمری بدون هیچگونه چشمداشت مادی و مقامی، مخلصانه در راه خدا تلاش کرد و برای رضای خدا کار کرد. شهید سلیمانی یک شخص نیست که با شهادت به پایان برسد بلکه یک مکتب است که راهش تا ابد ادامه دارد، او یک الگو و اسطوره از مردان خدا به معنای واقعی کلمه است که برای همیشه خواهد ماند.

حجت‌الاسلام مهاجری افزود: این اخلاص شهید سلیمانی بود که یک ملت را بار دیگر برای ایجاد اتحاد بسیج کرد، اگر قیام حضرت امام حسین (ع) نیز باقی مانده است به خاطر اخلاص امام حسین (ع) و یاران وی می‌باشد لذا باید همچون شهید سلیمانی فقط برای رضای خدا کار کنیم، کسب امتیاز و جلب توجه مدیران بالادستی باید در مرحله دوم توجه باشد.

وی ادامه داد: تواضع و فروتنی این شهید بزرگوار نیز باید الگو قرار بگیرد. او حتی پیش از مرگ با همین تواضع خواست از نگارش عناوین و القاب بر روی سنگ قبرش خودداری شود و فقط عنوان سرباز اسلام را بنویسند.

وی گفت: شهید سلیمانی به توسل به اهل بیت (ع) اعتقاد داشت و معاد باور بود و ما نیز باید این ارزش‌های شهید بزرگوار را در ادارات نهادینه کنیم.

حجت‌الاسلام مهاجری افزود: دیگر خصیصه شهید سلیمانی مجاهدت خستگی ناپذیر در راه خدا بود، ما نباید از تبلیغ دین خدا خسته شویم، شهادت طلبی در راه خدا یکی دیگر از خصایص برجسته این شهید بود، وی نامزد شهادت بود نه نامزد پست و مقام و نمایندگی، او همیشه دعا می‌کرد خدایا مرا پاکیزه به درگاه خودت بپذیر و پاک پذیرفته شد.

همایش فرهنگی آموزشی شرکت مهندسی آب و فاضلاب با حضور ائمه‌ جماعات و مسوولان امور فرهنگی و دینی ادارات تابعه این شرکت از سراسر کشور مدت ۲ روز در مشهد ادامه دارد. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =