فرماندار خلخال: مسوولان زمینه حضور مردم در انتخابات را فراهم کنند

اردبیل _ ایرنا _ فرماندار خلخال گفت: مدیران و مسوولان اجرایی این شهرستان در هیچ شرایطی حق ورود به فعالیت‌های انتخاباتی را نداشته و فقط باید برای حضور گسترده و پرشور مردم در صحنه انتخابات تلاش کنند.

فریدون بابایی روز چهارشنبه در جلسه ستاد انتخابات خلخال با اشاره به نزدیک شدن به موعد برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی افزود: وظیفه همه مسوولان دستگاه‌های اجرایی ، نهادها و سازمان‌های دولتی در کنار انجام وظایف قانونی خود در قبال انتخابات ،حفظ بی‌طرفی ،پرهیز از ورود به فعالیت‌های انتخاباتی و تلاش برای فراهم شدن زمینه برگزاری انتخاباتی سالم و پرشور و نشاط در این شهرستان است.

وی با بیان اینکه مسوولان باید مراقب انجام تبلیغات انتخاباتی در محوطه‌های اداری باشند، اظهارداشت: استفاده از درب ،دیوار و محوطه ساختمان‌های اداری برای الصاق عکس و یا هرگونه اقدامات تبلیغات انتخاباتی ممنوع بوده و با مسوولان بی‌توجه به این امر برخورد خواهد شد.

وی با بیان اینکه هشدارها و تذکرات داده شده در خصوص منع ورود مسوولان در هر حوزه مسوولیتی به برنامه‌های تبلیغاتی انتخابات نباید مورد بی‌توجهی و بی‌اعتنایی قرار بگیرد، گفت: در صورتی که مسوولی عامل حاشیه‌سازی و ایجاد شائبه در انتخابات تشخیص داده شود، قطعا از کار خود برکنار می‌شود.

او بیان‌کرد: استفاده از امکانات دولتی برای تبلیغات انتخابات و یا در اختیار گذاشتن آنها در اختیار نامزدها به هر عنوان و یا بهانه‌ای جرم محسوب شده و مسوول مجرم مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

وی با تاکید بر لزوم آمادگی لازم از لحاظ نیروی انسانی و ماشین‌آلات موردنیاز برای برگزاری انتخابات در روز مقرر از سوی مسوولان هریک از دستگاه‌های اجرایی شهرستان افزود: اگر

کمبودی در امکانات موردنیاز برگزاری انتخابات در دستگاه‌های اجرایی احساس می‌شود، موارد یک ماه قبل از برگزاری انتخابات باید به ستاد انتخابات اطلاع‌رسانی تا نسبت به برطرف شدن آن اقدام شود.

فرماندار خلخال همچنین از رصد فضای مجازی و ممنوعیت فعالیت کارکنان دولت در بحث انتخابات خبر داد و تشریح کرد: رصد فعالیت نامزدهای  انتخاباتی نیز از زمان ثبت‌نام آنها در ستاد انتخابات این حوزه شروع شده و رعایت قوانین مربوط به منع تبلیغات زودهنگام برای همه نامزدها ضروری است.

رییس حوزه انتخابیه خلخال و کوثر به ممنوعیت واگذاری سالن‌ها و مجموعه‌های دولتی برای استفاده نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: وظیفه کارکنان دولت در کنار مجموعه فرمانداری و ستاد انتخابات، ایجاد فضای آرام برای حضور پرشور و نشاط مردم و فراهم کردن بستر حضور همه‌جانبه و گسترده اقشار مختلف جامعه در صحنه ملی انتخابات اسفند ماه امسال است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =