۲ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۴۷
کد خبرنگار: 1235
کد خبر: 83643916
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

باکو با شرکت روسی برای توسعه دو میدان انرژی در خزر توافق کرد

  باکو-  ایرنا –  جمهوری آذربایجان و شرکت " لوک اویل " روسیه در باره توسعه میادین  انرژی " نخجوان " و " قوشاداق " در دریای خزر به توافق رسیدند  .

به گزارش روز  چهارشنبه خبرگزاری رسمی " آذرتاج "، توافق در باره فعالیت مشترک توسعه این دو میدان انرژی در خزر در دیدار روز گذشته ( سه شنبه )  "الهام علی اف " رییس جمهوری آذربایجان  و " واحد علی اکبر اف " رییس شرکت  "لوک اویل" روسیه در داووس حاصل شده است .

بنا به این گزارش ، در این دیدار همچنین در باره  چشم انداز همکاری شرکت دولتی نفت جمهوری آذرایجان ( سوکار) و شرکت "لوک اویل " تبادل نظر شد .

میدان  انرژی " نخجوان " در ۹۰ کیلومتری جنوب شرق باکو در دریای خزر واقع است و در سال ۱۹۹۷ میلادی شرکت دولتی نفت جمهوری آذربایجان ( سوکار ) و شرکت " اکسون  موبیل " قرارداد  اجرای کارهای اکتشافی در این میدان را امضا کردند ولی این قرارداد به دلیل این که منابع قابل توجه در ان وجود ندارد ، به حالت تعلیق درآمد.

این در حالی است که شرکت نفتی «RWE Dea» آلمان نیز در سال ۲۰۱۰ میلادی در خصوص فعالیت در این میدان انرژی که پیشبینی می شود دارای ۳۰۰ میلیارد  متر مکعب گاز طبیعی است ، ابراز علاقه کرده بود .

میدان انرژی " قوشاداق " نیز در بخش شمالی شبه  جزیره " آبشرون " و در فاصله ۱۵ کیلومتری از ساحل واقع است .

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =