فرماندار گنبدکاووس: داشتن سواد رسانه‌ای لازمه موفقیت بانوان است

گنبدکاووس - ایرنا - فرماندار گنبدکاووس در شرق استان گلستان گفت: بانوان با افزایش سواد رسانه‌ای می توانند عملکرد موفق‌تری در حوزه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی داشته باشند.

عبدالقدیر کریمی روز چهارشنبه در کارگاه آموزشی تاثیر سواد رسانه‌ای بر سبک زندگی اسلامی ایرانی، ویژه بانوان گنبدکاووس اظهارداشت: بانوان به عنوان یک شهروند، همسر و مادر و حتی یک شخصیت حقیقی و حقوقی هر چقدر در حوزه سواد رسانه‌ای تسلط و اشراف بیشتری داشته باشند به همان اندازه می‌توانند با توانمندی بهتر نقش خود را ایفا کنند.

وی حضور بانوان شایسته در کارگاه آموزشی امروز را نشان از علاقه‌ زیاد آنان برای افزایش سطح آگاهی و تسلط به علم رسانه‌ روز دانست و از امور بانوان فرمانداری گنبدکاووس و مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور برای برگزاری این برنامه قدردانی کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت انتخابات دوم اسفند، گفت: به عنوان فرماندار، به معنای واقعی کلمه نقش تاثیرگذار نمایندگان مجلس در حل دغدغه‌های مردم را لمس کرده و می‌دانم انتخاب نماینده اصلح چقدر می‌تواند در پیگیری تحقق خواسته‌های مردم شهرستان موثر باشد لذا از همگان می‌خواهم با حضور در انتخابات به فرد اصلح و شایسته رای دهند تا برای بهره‌برداری بهینه از ظرفیت‌های فراوان این شهرستان با استفاده از اصل تعامل و ارتباط با مسئولان استانی و ملی تلاش کند.

کریمی افزود: وحدت مثال‌زدنی تشیع و تسنن، انجام ۶۰ درصد صادرات غیرنفتی گلستان توسط تجار و بازرگانان گنبدکاووس، داشتن ظرفیت‌های فراوان ورزشی و تولید بهترین گندم کشور، تاثیر میدان دام گنبد در تعیین قیمت گوشت قرمز و تامین ۳۰ درصد مرغ مصرفی استان تهران و همچنین سهم حدود ۱۲ هزار میلیارد ریالی از ۲۰ هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری بخش خصوصی استان گلستان در سال گذشته از جمله شاخصه‌های گنبدکاووس است که نقش این شهرستان را در تعاملات استانی و ملی مهم کرده است.

وی اضافه کرد: با توجه به این سطح از ظرفیت‌ها، لازم است تا مردم با حضور در پای صندوق‌های رای و انتخاب نماینده اصلح، زمینه استفاده بهتر از این توانمندی‌ها را فراهم کنند و از افرادی که نسبت به شرایط انتقاد دارند نیز درخواست داریم اعتراض خود را با شرکت در انتخابات و رای دادن به فرد اصلح‌تر اعلام کنند.

فرماندار گنبدکاووس افزود: در فرایند ثبت‌نام داوطلبان نمایندگی مجلس در این حوزه انتخابیه ۵۲ نفر ثبت نام کردند که یک نفر در همان زمان انصراف داد و صلاحیت ۵۱ نفر باقی مانده ازسوی هیات اجرایی تایید شد و در ادامه بررسی‌ها از سوی هیات‌های نظارت شهرستان و استان، صلاحیت ۱۸ نفر تایید و ۱۷ نفر رد شد و صلاحیت ۱۶ نفر نیز احراز نشد.

در این کارگاه آموزشی، حبیب‌الله کوچکی به عنوان مدرس در رابطه با تعریف جایگاه فضای مجازی و رسانه و استفاده دشمن از این ابزار برای آسیب رساندن به نقش خانواده ایرانی و راهکارهای ترویج سبک زندگی اسلامی ایرانی مطالبی بیان کرد.

شهرستان مرزی گنبدکاووس با تنوع اقوام و فرهنگ‌ها، ۳۵۰ هزار نفر جمعیت دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =