خریدوفروش قانونی فیش حج تمتع و عمره درسامانه  «تشرف» امکان‌پذیر شد

اهواز - ایرنا - مدیرکل حج و زیارت خوزستان گفت: خرید و فروش فیش حج تمتع در سامانه «تشرف» سازمان حج و زیارت امکان‌پذیر شد.

ناصر حویزاوی روز چهارشنبه در گفت‌ و گو با خبرنگار ایرنا افزود: متقاضی خرید و فروش فیش حج تمتع با ورود به سامانه تشرف می‌توانند فیش موردنظر را بدون واسطه خریداری کنند.
وی گفت: سازمان متبوع بر نحوه خرید و فروش فیش از طریق سامانه تشرف نظارت می‌کند.  
مدیر عملیات مدینه سازمان حج و زیارت هدف از راه‌اندازی سامانه تشرف را کوتاه کردن دست واسطه‌ها و دلالان بیان کرد و افزود: با این حال هنوز دلالان درخرید و فروش فیش حج تمتع و عمره حضوری پررنگ دارند و اینان به نوعی از ناآگاهی مردم سوءاستفاده می‌کنند.      
به گفته حویزاوی هنوز ۱.۲میلیون متقاضی ثبت نام شده حج تمتع در انتظار تشرف به خانه خدا هستند بنابراین تعدادی از متقاضیان به دلایل مختلف مایل به فروش فیش ثبت نام هستند.
پیش ثبت نام هفت هزار خوزستانی متقاضی حج تمتع ۱۳۹۹
مدیرکل حج و زیارت خوزستان گفت: تا پایان دی ماه امسال حدود هفت هزار خوزستانی برای تشرف به حرم امن الهی مرحله پیش ثبت نام را انجام داده‌اند.
حویزاوی در ادامه افزود: از این تعداد حدود چهارهزار زائر به خانه وحی در تیرماه سال آینده مشرف می‌شوند.
وی گفت: سهمیه حجاج خوزستانی بر اساس تاریخ فیش و پیش ثبت نام در سامانه حج و زیارت است.
مدیرکل حج و زیارت خوزستان با بیان اینکه کارهای مقدماتی عملیات حج سال آینده از اسفندماه امسال با ثبت نام حجاج درکاروان‌ها، آموزش و معاینات پزشکی شروع می‌شود افزود: هزینه‌های حج تمتع سال آینده  به زودی مشخص می‌شود.   

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =