توسعه جاده بلداجی به گلوگرد در بروجن ۳۵۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد

شهرکرد- ایرنا- فرماندار بروجن گفت: برای توسعه، اجرا، تکمیل و بهره‌برداری از طرح چهار خطه بلداجی به گلوگرد در این شهرستان ۳۵۰ میلیارد ریال نیاز است.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، مسعود ملکی در شورای اداری بخش بلداجی این شهرستان تاکید کرد: اجرای این طرح به عنوان باند دوم جاده بلداجی به گلوگرد مهم ۲۴ ماه زمان نیاز دارد.

وی افزود: جاده سه‌راهی گندمان تا روستای گلوگرد در محدوده بخش بلداجی یکی از راه‌های پرتردد چهارمحال و بختیاری است که چهار خطه کردن آن به منظور کاهش تصادفات جاده‌ای از خواسته‌های اصلی مردم شهرستان بروجن است.

ملکی تصریح کرد: در این راستا، آگهی مناقصه احداث این طرح به طول ۱۰.۸ کیلومتر از سوی اداره کل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری منتشر شده است.

وی یادآورشد: به همین منظور پییشنهادهای دریافتی ۲۳ ماه‌جاری بازگشایی و پس از تعیین پیمانکار عملیات احداث این جاده آغاز خواهد شد.

رییس شورای اداری بروجن اظهار داشت: هم‌اکنون ۱۱۰ کیلومتر از جاده‌های اصلی این شهرستان به صورت چهار خطه اجرا شده است و ۸۰ کیلومتر باقی‌مانده نیازمند تخصیص اعتبارات ملی است.

وی، در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نزدیکی انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در اسفند سال‌جاری گفت: انتخابات بهترین روش برای رقم خوردن سرنوشت کشور به دست مردم است.

ملکی تاکید کرد: به همین منظور تمامی مردم و مسوولان موظفند در راستای برگزاری انتخابات سالم و بی‌طرفانه و زمینه‌سازی حضور گسترده مردم در پای صندوق‌های رای تلاش کنند.

 به گزارش ایرنا، در نشست شورای اداری بخش بلداجی شهرستان بروجن حق‌آبه سد بزیال، اصلاح ترافیکی و ایمنی سه‌راهی بلداجی، احداث مجتمع دامپروری بلداجی، تکمیل شبکه و تصفیه‌خانه فاضلاب شهر بلداجی و معضل سایت دفن زباله بلداجی مورد بررسی قرار گرفت.

بخش بلداجی در 60کیلومتری مرکز چهارمحال و بختیاری قرار دارد و شهر بلداجی بزرگترین تولیدکننده گز در ایران است.

تالاب بین‌المللی چغاخور در این بخش قرار دارد و یکی از مهمترین تالاب‌های کشور و منطقه گردشگری استان است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =