۲ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۲۹
کد خبرنگار: 2173
کد خبر: 83643861
۰ نفر

برچسب‌ها

۹ نام در فهرست منتخب برای کاوشگر بعدی ناسا به مریخ قرار گرفت

تهران- ایرنا- سازمان فضایی آمریکا (ناسا) و گروهی متشکل از ۹ هزار داور داوطلب ۹ نام بالقوه را که توسط کودکان برای کاوشگر بعدی این سازمان به مریخ پیشنهاد شده بود را انتخاب کرده‌اند تا به رای‌گیری گذاشته شود. 

به گزارش پایگاه اینترنتی «گیک وایر»، داوطلبان تنها شش روز زمان دارند تا آنلاین به نام مورد علاقه خود رای دهند. ناسا مسابقه تالیف «نام برای این کاوشگر» را ماه اوت گذشته آغاز کرد و بیش از ۲۸ هزار پیشنهاد نام از دانش‌آموزان مهدکودکی تا کلاس دوازدهم دریافت کرد. هفته‌ها طول کشید تا داوران از میان این گزینه‌های پیشنهادی ابتدا ۱۵۵ نام و سپس ۹ نام را به عنوان فینالیست انتخاب کردند. از این ۹ گزینه، سه نام توسط کودکان مهدکودکی تا کلاس چهارم، سه نام توسط دانش‌آموزان کلاس پنجم تا هشتم و سه نام توسط دانش‌آموزان کلاس نهم تا دوازدهم پیشنهاد شده است.

«اندورانس» (به معنی پایداری)، «تیناسیتی» (سرسختی) و «پرامیس» (وعده) نام‌های پیشنهادی کودکان مهدکودکی تا کلاس چهارم بودند. در رده کودکان کلاس پنجم تا هشتم، نام‌های «پریزروانس» (استقامت)، «ویژن» (بینایی) و «کلیریتی» (شفافیت) پیشنهاد شده بود و بالاخره دانش‌آموزان در رده کلاس نهم تا دوازدهم نام‌های «اینجنویتی» (نبوغ)، «فورتیتود» (شکیبایی) و «کوریج» (شجاعت) را پیشنهاد دادند.

رای‌گیری آنلاین تا ساعت ۹ بعدازظهر روز ۲۷ ژانویه به وقت منطقه زمانی اقیانوس آرام دایر است. نتایج نظرسنجی به همراه سایر عوامل در نظر گرفته می‌شود و نام برنده در اوایل ماه مارس اعلام خواهد شد. دانش‌آموزی که نام پیشنهادی وی انتخاب شود دعوت‌نامه‌ای برای تماشای پرتاب این کاوشگر در تابستان امسال از ایستگاه نیروی هوایی کیپ کاناورال در فلوریدا دریافت می‌کند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =