۲۰۰ سرمایه‌گذار در واگذاری پروژه‌های عمرانی کرمان سنجش می‌شوند

کرمان - ایرنا - معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کرمان گفت: قابلیت ۲۰۰ سرمایه‌گذار در واگذاری پروژه‌های عمرانی دولتی در این استان سنجش و روند واگذاری انجام می‌شود.

محمدعلی دهقان روز چهارشنبه در نشست شورای اطلاع رسانی استان کرمان ضمن تسلیت شهادت سردار دلها سپهبد شهیدحاج قاسم سلیمانی و همرزمان ایشان افزود: اطلاع رسانی پروژه های عمرانی قابل واگذاری به جامعه هدف، در دستور کار قرار دارد.

وی اظهار داشت: برای ارائه تسهیلات بانکی به واحدهای تولیدی و واگذاری پروژه های عمرانی نیاز به اطلاع رسانی وسیع به تمام مردم وجود ندارد و در تبلیغات می توان از ظرفیت اطلاع رسانی بهره گرفت.

غیرفعال شدن رسانه های محلی برای جامعه خطرناک است
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمان با اشاره به ضرورت حمایت از رسانه های محلی گفت: گرانی های اخیر موجب فشار بر رسانه های محلی استان کرمان شده و بسیاری از هفته نامه ها و روزنامه ها از چرخه رسانه ای و خبر خارج شدند که این امر خطرناک و برای جامعه مناسب نیست.
وی افزود: غیرفعال شدن رسانه های محلی، موجب تک صدایی شدن جامعه می شود.
دهقان بیان داشت: در ایام انتخابات رسانه های محلی تغییراتی پیدا می کنند که موقت است و این مساله در تصمیم گیری ها مورد نظر مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی و دولت قرار گیرد.

اطلاع رسانی دستگاه های اجرایی با پیوست گفتمان‌سازی اقتصاد مقاومتی باشد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان نیز گفت: هر دستگاه اجرایی در حوزه فرهنگ سازی، آگاهی بخشی و اطلاع رسانی اعتباراتی هزینه می کند که باید با پیوست گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی همراه باشد.

محمدرضا علیزاده افزود: در نشست قبل مقرر شد هر نشست یکی از دستگاه های اجرایی در بحث آگاهی رسانی و تنویر و اغنای افکار عمومی گزارشی از اقدامات و فعالیت ها در مورد مسایل روز جامعه ارائه کنند و امروز به این مسائل پرداخته می شود.

وی ادامه داد: یکی از مسائلی که توسط استانداری و سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان ابلاغ شد طرح ها به دبیرخانه شورا و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ابلاغ و همزمان به دستگاه مربوطه و صدا و سیما اعلام شود.

خلا اطلاع رسانی در پروژه های قابل واگذاری دولت وجود دارد

مدیر اداری، مالی و پشتیبانی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان با اشاره به اطلاع رسانی و استفاده از ظرفیت بخش خصوصی و مشارکت دولتی در قانون بودجه گفت: ظرفیت های ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی برای پیشبرد پروژه ها و هماهنگی با بانک ها از ظرفیت شورای اطلاع رسانی و برخی رسانه ها بهره مند شود.

همت ایزدی افزود: ظرفیت بالایی در استان کرمان فراهم شده و مشکلات پروژه ها را باید مطرح و نسبت به رفع آنان اقدام می کنیم و خلا فقدان اطلاع مردمی در این حوزه وجود دارد.

وی با اشاره به کاهش تصدیگری دولت بر پروژه های عمرانی گفت: اعتبارات برای نگهداری طرح های دولتی وجود ندارد که در بودجه ۹۸ صراحتا اعلام کرده که این پروژه ها باید به بخش خصصی واگذار شود.

مدیر اداری، مالی و پشتیبانی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان بیان داشت: تخفیفاتی برای واگذاری پروژه های دولتی در نشست سران سه قوه گذاشته شده و میزان تخفیف در مناطق غیر محروم ۵۰ درصد و محروم ۷۰ درصد تخفیف قیمت تمام شده داده می شود که خلا اطلاع رسانی در این زمینه وجود دارد.

روح الله خدیشی مدیرعامل خانه مطبوعات استان کرمان نیز با طرح این سئوال که چرا قانون و بودجه ای برای رسانه ها تعریف نشده است؟ گفت: خبرگزاری های ایرنا و ایسنا وضعیت مناسبی در توزیع اعتبارات استانی ندارند و بیمه خبرنگاران یکی از مشکلات این حوزه است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =