کولاک راه ارتباطی ۲۴ روستای آذربایجان‌شرقی را بست

تبریز - ایرنا - معاون راهداری مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: در پی بروز پدیده کولاک شب گذشته راه ارتباطی ۲۴ روستای استان بسته شد.

غلامرضا رسول زاده، روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این روستاها در دامنه کوه و مناطق کوهستانی شهرستان های مراغه، میانه، بستان آباد، هشترود، چاراویماق و سراب واقع است.

وی یادآوری کرد: روز گذشته راهداران راه ارتباطی ۶۸۰ روستای استان را که به علت بارش برف و کولاک بسته شده بود، بازگشایی کردند و هم اکنون نیز مشغول بازگشایی راه های روستایی هستند که در صورت قطع کولاک راه ارتباطی آن ها تا اواخر امروز بازگشایی می شود.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان آذربایجان شرقی گفت: در چند روز گذشته عوامل راهداری این اداره کل راه های اصلی استان را در چند مرحله برف روبی و یخ زدایی و در این عملیات ۱۰ هزار تن نمک و شن استفاده کرده اند. 

رسول زاده، با اشاره به اینکه هم اکنون تمامی راه های اصلی، شریانی و فرعی استان باز بوده و تردد در آن ها به صورت ایمن در جریان است، ادامه داد: رانندگان در زمان بارش برف در صورت نداشتن ضرورت از رفت و آمد در گردنه ها و محورهای برفگیر و کوهستانی استان خودداری کنند.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی آذربایجان شرقی سامانه بارشی جدیدی از اواخر پنجشنبه و روز جمعه وارد استان شده و موجب بارش برف و کولاک، مه گرفتگی و لغزندگی معابر می شود.

آذربایجان شرقی دارای ۱۴۲ دهستان و ۲ هزار و ۷۰۶ روستا بوده و حدود یک میلیون و ۱۴۵ هزار و ۴۴۲ نفر در این روستاها سکونت دارند.

طرح راهداری زمستانی از اول آذر تا پایان اسفند با استفاده از ۳۶۲ دستگاه نمک پاش و برف روب اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای و ۱۹۱ دستگاه اجاره ای این سازمان در آذربایجان شرقی اجرا می شود.

این استان دارای ۲۳۵ کیلومتر آزاد راه، ۴۵۳ کیلومتر بزرگراه، ۹۲۲ کیلومتر راه اصلی، ۲ هزار و ۷۵ کیلومتر راه فرعی و ۱۰ هزار و ۴۴۱ کیلومتر راه روستایی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =