۲ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۳۰
کد خبرنگار: 1307
کد خبر: 83643782
۰ نفر

برچسب‌ها

امدادرسانی هلال‌احمر کرمانشاه به ۲۲۰ مسافر

کرمانشاه- ایرنا- مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه اعلام کرد که پرسنل این جمعیت از شب گذشته تاکنون به ۲۲۰ مسافر گرفتار در برف امدادرسانی کرده‌اند.

«فرزین معتمدی» چهارشنبه در گفت وگو با ایرنا، با اشاره به اینکه بارش برف در جاده های استان از روز گذشته آغاز شده است، گفت: به دنبال این بارش‌ها نیروهای جمعیت هلال احمر ۱۴۰ دستگاه خودرو گرفتار در برف را رهاسازی و به ۲۲۰ مسافر آن ها امدادرسانی کردند.

وی افزود: از این افراد ۶۰ نفر با توجه به وضعیت جسمانی نامناسب و یا خرابی خودرو در پایگاه های امداد و نجات هلال احمر اسکان و سه نفر نیز به مراکز درمانی انتقال داده شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر کرمانشاه امدادرسانی انجام شده را مربوط به محورهای منطقه اورامانات دانست و گفت: در این امدادرسانی ها ۴۵ نیروی جمعیت هلال‌احمر به کار گرفته شدند.

معتمدی با بیان اینکه کماکان بارش در جاده های کرمانشاه ادامه دارد، گفت: پرسنل هلال احمر در مسیرهایی که احتمال خطر وجود دارد برای امداد رسانی به مردم در آماده باش هستند.

بارش برف جاده ۸۵ روستای پاوه و جوانرود را مسدود کرد

رییس پلیس راه استان کرمانشاه از بسته شدن جاده ۸۵ روستای شهرستان‌های پاوه و جوانرود به دنبال بارش شدید برف طی ۴۸ ساعت اخیر خبر داد و گفت: از این تعداد ۶۰ راه در پاوه و ۲۵ راه نیز مربوط به جوانرود است.

سرهنگ «محمد حیدری» امروز اعلام کرد: علاوه بر آن، راه ارتباطی برخی از روستاهای اسلام آبادغرب و گیلانغرب نیز مسدود شده و عوامل راهداری در حال بازگشایی آنها هستند.

وی تصریح کرد: بارش شدید برف که هم اکنون در محور قلاجه به گیلانغرب شاهد آن هستیم باعث شده تا تردد خودروها بسیار کند و آن هم تنها با زنجیر چرخ امکان پذیر باشد.

حیدری خاطرنشان کرد: تقریبا در همه گردنه ها شاهد بارش برف هستیم اما خوشبختانه هیچ راه اصلی بسته ای در کرمانشاه نداریم و کار برف روبی و هدایت خودروها توسط کارکنان راهداری و پلیس راه در حال انجام است.

رییس پلیس راه کرمانشاه افزود: به دنبال بارش برف و باران گسترده در استان طی ۷۲ ساعت اخیر (۲۹ و ۳۰ دی و اول بهمن) شاهد وقوع ۱۳ فقره تصادف رانندگی در جاده های استان بودیم که نتیجه آن جان باختن یک تن و مصدوم شدن ۲۳ نفر دیگر بوده است.

وی با تاکید به رانندگان در خصوص همراه داشتن زنجیر چرخ، گفت: شرایط برخی محورها و گردنه ها به گونه ای است که ممکن است هر لحظه تردد در آنها تنها با استفاده از زنجیر چرخ امکان پذیر باشد.

حیدری در پایان از شهروندان خواست تا از سفرهای غیرضروری خودداری کرده و در صورت اجبار به این کار حتما از سالم بودن لاستیک، وسایل گرمایشی و برف پاکن های خودروی خود اطمینان حاصل کرده و سوخت کافی نیز همراه داشته باشند.

طبق پیش بینی های اداره کل هواشناسی از ظهر امروز (چهارشنبه) تا صبح فردا (پنجشنبه) بارش ها در نقاط مختلف استان که عمدتا نیز به شکل برف خواهد بود، تقویت می شود.

استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت دارای بیش از هشت هزار کیلومتر راه اصلی و فرعی است.

اخبار مرتبط