گردشگران خلخال ۱۵ درصد افزایش یافت

اردبیل_ایرنا _ سرپرست اداره میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری خلخال گفت: تعداد گردشگران این شهرستان امسال ۱۵ درصد نسبت به زمان مشابه سال قبل افزایش دارد.

عادل خلیلی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: امسال یک میلیون و ۳۶۰ هزار گردشگر، میهمان و مسافر به این شهرستان سفر و از جاذبه‌های گردشگری ،تاریخی و طبیعی منطقه بازدید کرده‌اند.

وی از افزایش زمان ماندگاری گردشگران خلخال در سال جاری نسبت به سال قبل خبر داد و گفت:  ۱۶۰ هزار نفر از گردشگران این شهرستان در مراکز اقامتی از جمله هتل‌ها، میهمانپذیرها ، مراکز اقامتی و گردشگری رسمی، خانه مسافرها ، مراکز بوم‌گردی و اقامتگاه‌های دیگر اقامت کردند که در مقایسه با زمان مشابه سال قبل ۲۰۰ درصد افزایش نشان می‌دهد.

او به در حال اجرا بودن چند پروژه و طرح گردشگری توسط بخش خصوصی در این شهرستان اشاره کرد و افزود: با تکمیل و بهره‌برداری از این طرح‌ها زمان ماندگاری مسافران و گردشگران خلخال به ۲ برابر افزایش خواهد یافت.

به گفته وی، در سال‌های اخیر با توسعه طرح‌های تلبیغاتی و معرفی جاذبه‌های گردشگری خلخال این شهرستان به عنوان یکی از مناطق مورد هدف گردشگران تبدیل شده و افزایش آمار گردشگران و ماندگاری گردشگران در سال جاری حاکی از دست‌یابی به اهداف توسعه گردشگری این شهرستان در سال‌های اخیر است.

خلیلی ارتقای سطح زیرساخت‌های گردشگری از جمله راه‌های ارتباطی، معرفی جاذبه‌های گردشگری منطقه از طریق تبلیغات رسانه‌ای و مجازی و افزایش امکانات رفاهی و اقامتی گردشگری از جمله افزایش هتل‌ها و اقامتگاه‌های رسمی همراه با ساماندهی خانه‌های مسافری را از جمله عوامل افزایش میزان گردشگران و آمار اقامت در این شهرستان ذکر کرد.

وی از بازرسی ۷۵۰ مورد اماکن اقامتی و خدمات گردشگری خلخال در سال جاری خبر داد و گفت: با هدف ارتقای سطح خدمات ارائه شده به مسافران و گردشگران نوروزی طرح ویژه نظارت بر اماکن گردشگری این شهرستان از ۲۰ اسفند ماه امسال تا ۲۰ فروردین سال آینده اجرا می‌شود.

تفرجگاه اندبیل ، چشمه‌های ازناو و اندبیل ، آبشارها ، غارهای یخگان ،قله‌های آق‌داغ و عجم ،قلعه خشتی گیلوان ، کاروانسرای چنارلق ، کاروانسرای شاه‌عباسی ، پل تاریخی پردیس و بنای چهار گوش از جمله مناطق گردشگری ،تاریخی و طبیعی شهرستان خلخال است که همواره مورد توجه گردشگران این منطقه می‌باشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =