رییس فدراسیون جهانی ورزش‌های دانشگاهی وزیر ورزش دولت جدید مسکو

تهران- ایرنا- بدنبال تشکیل دولت جدید مسکو توسط «میخائیل میشوستین» نخست وزیر جدید این کشور، «اولگ ماتیستین» رییس فدراسیون بین‌المللی ورزش‌های دانشگاهی به عنوان وزیر ورزش روسیه منصوب شد.

میشوستین با تعهد به وعده‌های خود مبنی بر اعمال تغییرات سازمانی، چندین چهره جدید از جمله ماتیستین را برای پست‌های وزارتی معرفی کرد؛ ماتیستین علاوه بر این، یکی از اعضای شورای ریاست فدراسیون توسعه ورزش و تربیت بدنی مسکو است.

ماتیستین ۵۵ ساله جانشین «پاول کولوبکوف» قهرمان اسبق شمشیربازی المپیک شد.  او به همراه سایر اعضای دولت روسیه هفته گذشته و بدنبال نطق سالیانه «ولادیمیر پوتین» به طور دسته جمعی استعفا کردند.

او یکی از اعضای کمیته بین‌المللی بازی جوانمردانه نیز محسوب است و انتظار می‌رود، جایگاه و وجهه تخریب شده ورزش روسیه را احیا کند؛ وجهه‌ای که به واسطه رسوایی عظیم دوپینگی که همچنان فروکش نکرده است به بدنه ورزش این کشور وارد شد.

ماتیستین از حالا به طور رسمی و تمام و کمال درگیر پرونده حقوقی روسیه و سازمان جهانی مبارزه با دوپینگ (وادا) است. دادگاه حقوقی این پرونده در ماه‌های پیش رو در دادگاه حکمیت ورزش «کاس» برگزار می شود.

وادا اواخر سال گذشته میلادی به دلیل آنچه آن را دستکاری نمونه‌های دوپینگی به دست آمده از آزمایشگاه مسکو نامید، پایبند نبودن سازمان مبارزه با دوپینگ روسیه را به منشور وادا اعلام و مسکو را به مدت چهار سال از حضور و میزبانی از رویدادهای بزرگ بین المللی ورزشی محروم کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =