فضای مجازی فرصتی برای دفاع از کشور و رساندن پیام به جهان است

سننندج‌ - ایرنا - فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان گفت: فضای مجازی علاوه بر اینکه فرصتی برای دفاع از کشور، نظام و انقلاب است بلکه میتوان از این طریق همزمان پیام صلح، دوستی، عدالت و مهرورزی اسلام را به جهان ارسال کرد.

سردار سیدصادق حسینی روز چهارشنبه رویداد تخصصی تولید محتوای دیجیتال بسیج در کردستان با اشاره به اینکه فضای مجازی امروز اهمیت بسیار بالاتری از رسانه‌های شنیداری و دیداری دیروز دارد اظهار داشت: با کار هنری می‌شود در مقابل دشمن ایستاد و توطئه‌های آن را خنثی کرد بنابراین می‌توانیم ایده، خواسته و فرهنگ خود را از این راه‌ها منتشر کنیم.

وی اضافه کرد: در فضای مجازی باید با دفاع شایسته از کشور هویت ملی، استقلال کشور و ظرفیت دانش خود را به رخ جهان بکشیم و در رویدادهای تخصصی قدرت، صلاحیت و دانسته‌های خود را در این رقابت به نمایش در می‌اید و ظرفیت‌های سایبری عیان می‌شود.

 وی با اشاره به اینکه هر وقت فضا را خالی کردیم دشمن تمام قد مسلح شده و از کوچکترین حادثه و رویدادی بزرگترین بهره برداری را کرده است اظهار داشت:‌ رسانه‌های شنیداری و دیداری و فضای مجازی باید در اختیار خودمان باشد و دشمن را از این صحنه بیرون کنیم که این توانمندی در بین فعالان سایبری ایران وجود دارد.

فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان اضافه کرد: در جنگ نرم خاکریز یا سلاحی مشاهده نمی‌شود و نیروها در مقابل هم صحنه‌آرایی نمی‌کنند و کشته شدگان تشییع می‌شوند که مردم ببینند چند نفر در این صحنه کشته شدند.

سردار حسینی یادآور شد: در این جنگ که یک طرف آن ما هستیم دفاع از ارزش‌ها یک زمینی است برای بازی هر ۲ طرف که اگر آن را خالی بگذاریم دشمن به طور کامل آن را به تصرف درآورده و در زمین ما هرگونه که بخواهد بازی می‌کند.

وی تاکید کرد: مانند صفحه شطرنج دشمن را در زمینه‌های مختلف کیش و مات کرده‌ایم که این موفقیت‌ها به برکت اسلام، مردم انقلابی و گردان‌های سایبری و جنگ نرم کشور محقق شده است.

سردار حسینی با اشاره به اینکه اگر در زمین حریف بازی کنیم بازنده‌ هستیم گفت: ارزش جنگ در این فضا آنقدر برجسته و بزرگ است که رهبر معظم انقلاب فرمودند که اگر رهبر نبودم حتما مسئولیت فضای مجازی را برعهده می‌گرفتم.

وی با بیان اینکه‌ امروز سواد رسانه‌ای از اهمیت بالایی برخوردار است افزود: یک کاربر با یک کلیپ ساده در فضای مجازی طیف گسترده‌ای از اذهان و عقاید را چه در درون یک سرزمین و چه خارج از مرزهای فیزیکی تحت تاثیر پیام خود قرار می‌دهد.

سردار حسینی اضافه کرد: در کاهش آسیب‌ها تلاش شود، نقاط ضعف را به حداقل برسانیم و در کنار شناسایی نقاط ضعف دشمن باید نقاط قوت آن را هم ببینیم.

وی با اشاره به اینکه  در یک جنگ سخت پنجه در پنجه رودروی هم قرار گرفتیم و بر دشمن غلبه کردیم یادآور شد: دشمن ظالم ما یکی از بهترین فرزندان این آب و خاک را ترور و به شهادت رساند اما خیلی طول نکشید که ضربه سختی دریافت کرد.

نخستین رویداد تخصصی تولید محتوای دیجیتال بسیج دوم تا چهارم بهمن در کردستان برگزار می‌شود.

در پایان این رویداد با حضور مسوولان سازمان بسیج مستضعفین و سازمان فضای مجازی بسیج از برگزیدگان تقدیر به‌عمل می‌آید و منتخبان راهی مرحله کشوری می‌شوند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =