سازمان‌های مردم نهاد در راستای فرهنگ‌سازی بیشتر تلاش کنند

کرمانشاه- ایرنا- فرماندار کرمانشاه با بیان اینکه سازمان‌های مردم نهاد نقش بسیار مهمی در توسعه همه جانبه دارند، از مسوُولان و اعضای این سازمان‌ها خواست در راستای فرهنگ‌سازی در جامعه بیشتر تلاش کنند.

 فضل الله رنجبر روز چهارشنبه در نشست هم‌اندیشی سازمان‌های مردم نهاد شهرستان کرمانشاه در سرسرای اجتماعات فرمانداری با اشاره به نقش مهم و سازنده این تشکل‌های مردمی در پیشبرد اهداف جامعه تاکید کرد هر جا مردم و سازمان‌های مردم نهاد ورود کرده‌اند شاهد حصول نتایج مطلوب بودیم و توسعه همه جانبه را مرهون حضور این سازمان‌ها می‌دانیم.

او همچنین تصریح کرد همواره باید منافع عموم را به منافع شخصی ترجیح دهیم تا جامعه بتواند به سلامت کافی دست پیدا کند.

فرماندار کرمانشاه در ادامه به تاثیر حضور سمن‌ها در بزنگاه‌های سیاسی و اجتماعی یاد کرد و با اشاره به انتخابات یازدهمین دوره مجلس در اسفند ماه گفت: سازمان‌ها ی مردم نهاد همواره باید با حفظ بی‌طرفی و به دور از طرفداری از کاندیداها به روشنگری افکار عمومی به ویژه اقشار محروم جامعه بپردازند و با قاطعیت با تخلفات انتخاباتی برخورد کنند.

رنجبر اظهارداشت: نباید همیشه منتظر باشیم که دولت کاری انجام دهد بلکه خود مردم و سمن‌ها باید برنامه‌ریزی کنند تا چنانچه تخلفی صورت می‌گیرد پای کار آمده و با تخلفات برخوردهای قانونی انجام داده و آنها را به مراجع ذیصلاح گزارش کنند.

وی همچنین از پدیده مذموم خرید و فروش رای به عنوان خیانت به مردم و خون شهدا یاد کرد و گفت: در این موضوع نیز نقش سمن‌ها خیلی حائز اهمیت است.

او یادآوری کرد که انجمن‌های مردم نهاد به طور قطع باید در راستای فرهنگ‌سازی جامعه و بخش‌های محروم آن اقدام کرده و با این پدیده شرم‌آور خرید و فروش رای مقابله کنند.

در ادامه اعضا و شرکت کنندگان سازمان های مردم نهاد شهرستان کرمانشاه به ارایه نظرات خود پرداختند.

در استان کرمانشاه بیش از ۳۰۰ سمن وجود دارد که بیشتر آنها در زمینه‌های امور خیریه، پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و امور فرهنگی و مذهبی فعالیت می‌کنند که از این تعداد حدود ۲۵۰ سمن فعال و بقیه غیرفعال و یا نیمه‌فعال هستند.