دبیر فدراسیون وزنه‌برداری: سطح مسابقات گزینشی المپیک جام فجر تغییر نمی‌کند

تهران- ایرنا- دبیر فدراسیون وزنه‌برداری گفت: شرکت نکردن برخی کشورها در رقابت‌های بین‌المللی جام فجر که یکی از مراحل گزینشی بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو نیز محسوب می‌شود، رده این رقابت‌ها را از سطح نقره به برنز تغییر نخواهد داد.

«محسن بیرانوند» روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: هنوز تعداد قطعی کشورها برای حضور در مسابقات گزینشی المپیک جام فجر مشخص نیست اما کشورهای چین و آمریکا در این رقابت‌ها شرکت نمی‌کنند. البته این امکان وجود دارد تا برای یک کشور در لحظات پایانی شرایط حضور در مسابقات فراهم نشود. وزنه‌برداران ما نیز قرار بود در مسابقات قهرمانی آسیا در کره‌شمالی شرکت کنند و حتی برای این رقابت‌ها روادید نیز گرفتیم اما به دلیل مشکلات مالی نتوانستیم راهی این مسابقات شویم.

وی در پاسخ به این پرسش که به دلیل شرکت نکردن کشورهای مطرح در جام فجر این امکان وجود دارد تا سطح مسابقات از نقره به برنز برسد یا از تقویم فدراسیون بین‌المللی،  حذف شود، گفت: شرکت نکردن برخی کشورها ربطی به تغییر سطح مسابقات ندارد. این رقابت‌ها از پیش در تقویم فدراسیون فدراسیون بین‌المللی ثبت شده و امکان ندارد که از تقویم آن حذف شود.

دبیر فدراسیون وزنه‌برداری درباره وضعیت «سهراب مرادی» عنوان کرد: مرادی برنامه‌هایش را با سرمربی هماهنگ کرده و در استان خود در حال تمرین است. هیچ فشار تمرینی روی او قرار ندارد و شرایط جسمانی مناسبی دارد.

وی درخصوص وضعیت «کیانوش رستمی» و امکان کسب سهمیه،  خاطرنشان کرد: از همان روز اول هیچکسی نمی‌تواند پیش‌بینی کند که رستمی کسب سهمیه خواهد کرد یا خیر. همه چیز بستگی به عملکرد او در مسابقات گزینشی در آینده و امتیاز رقیبان او در آسیا و جهان دارد. او در مسابقات قطر کاپ عملکرد خوبی داشت و بالاترین امتیاز را بدست آورد. فدراسیون وزنه‌برداری امیدوار است که این روند پیشرفت و ادامه یابد. همچنین نباید زحمات سرمربی وی «علی جباری» را نادیده بگیریم.  

بیرانوند درباره تعلق گرفتن وایلد کارت به زنان وزنه‌بردار ایرانی اضافه کرد: به کمیته بین‌المللی المپیک نامه‌ای در خصوص تعلق گرفتن وایلد کارت به زنان وزنه‌بردار زدیم. گرچه تحقق این امر دشوار است زیرا بر اساس اعلام کمیته بین‌المللی المپیک به کشورهایی که بیش از هشت سهمیه کسب کرده باشند وایلد کارت تعلق نمی‌گیرد اما امیدواریم یک استثنا برای دختران ایران قایل شوند.

مسابقات گزینشی المپیک جام فجر از ۱۲ تا ۱۶ بهمن در رشت با حضور ۱۸ کشور جهان برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =