رشد علمی و توسعه متوازن در گرو ترویج فرهنگ کتابخوانی است

قزوین - ایرنا - رشد علمی و توسعه متوازن هر ملتی در گرو ترویج و گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی بوده و به همین جهت چراغ این موضوع تحت هر شرایطی نباید در جامعه خاموش شود.

محمد نصیری، سرپرست فرمانداری البرز روز چهارشنبه در جلسه انجمن کتابخانه‌های این شهرستان که در محمدیه برگزار شد، افزود: باید بپذیریم که توسعه زیر ساخت‌های فرهنگی و اجتماعی به توسعه عمرانی و اقتصادی بدون پیوست فرهنگی ارجحیت دارد. 

وی به ضرورت اجرای طرح‌های عمرانی و اقتصادی با پیوست فرهنگی اشاره و یادآور شد: رشد و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه بدون شک آگاهی عمومی را بالا برده و توسعه یکسان جامعه را به دنبال خواهد داشت. 

نصیری با بیان اینکه به بسترسازی کتاب به عنوان عامل رشد و توسعه نیز باید اعتقاد و باور داشت، افزود: با شعاردادن نمی‌توان به گسترش و توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه اقدام کرد زیرا اگر چنین باوری وجود داشته باشد در آن صورت این فرهنگ عامل توسعه خواهد بود در حالی که چنین نیست.

وی با تقدیر از تلاش انجمن کتابخانه‌های شهرستان البرز، تاکید کرد: توسعه، رشد و ترویج فرهنگ کتابخوانی به خصوص در دولت تدبیر و امید با شتاب بیشتری همراه بوده و در ادامه نیز با تخصیص اعتبارات لازم در خصوص تجهیز فضاهای موجود، آیندگان را از خود خشنود خواهیم ساخت.  

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =