هلال احمر اردبیل به حادثه‌دیدگان ۲۳ تصادف جاده‌ای امدادرسانی کرد

اردبیل - ایرنا - معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان اردبیل از امدادرسانی به حادثه‌دیدگان ۲۳ فقره تصادف جاده‌ای در راه‌های ارتباطی این استان در ماه گذشته خبر داد.

بهزاد نواختی‌مقدم روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این مدت همچنین به حادثه‌دیدگان برف و کولاک، حوادث شهری و کوهستان ، سیل ، آبگرفتگی و یک مورد حادثه هوایی کمک شد.

وی با اشاره به اینکه ۲۰۲ نفر از هموطنان در این حوادث آسیب دیدند، اضافه‌کرد: بیشترین حادثه‌دیدگان هم به ترتیب در حوادث جاده‌ای با تعداد ۱۵۲ نفر، ۴۲ نفر در برف و کولاک، چهار نفر در حوادث کوهستان، سه نفر در حوادث شهری و یک نفر هم در حادثه هوایی بوده است.

او با بیان اینکه در این حوادث ۶۰ نفر از هموطنان مصدوم شدند، گفت: ۵۶ نفر در حوادث جاده‌ای، ۲ نفر در برف و کولاک، یک نفر در حوادث شهری و یک نفر هم در حادثه کوهستان مصدوم شده بودند.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان اردبیل افزود: عوامل جمعیت هلال احمر استان در این حوادث ۱۶ نفر را به مراکز درمانی انتقال داده و سه نفر را به صورت سرپایی درمان کردند.

وی تصریح‌کرد: در مدت یک ماه جمعیت هلال احمر استان با ۲۱۰ نفر نیروی عملیاتی در قالب ۵۸ تیم عملیاتی به امدادرسانی پرداختند.

وی اظهارداشت: جمعیت هلال احمر استان اردبیل با بکارگیری ۶۵ دستگاه ناوگان ترابری متشکل از ۳۲ دستگاه خودرو آمبولانس، ۲۲ دستگاه خودرو ست‌نجات، ۹ دستگاه خودرو پشتیبانی و ۲ دستگاه خودرو سنگین در دی ماه به هموطنان حادثه‌دیده امدادرسانی کرد.

وی به مردم توصیه کرد قبل از مسافرت‌ها از وضعیت آب و هوا و جاده‌ها مطلع شده و آذوقه و لباس گرم همراه داشته باشند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =