سه موکب استان مرکزی در مناطق سیل‌زده سیستان و بلوچستان دایر شد

اراک - ایرنا - رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان مرکزی گفت: سه موکب این استان با هدف خدمت‌رسانی به هموطنان سیل‌زده، در بخش جلگه شهرستان دلگان استان سیستان و بلوچستان دایر شد و کار خدمت رسانی به هموطنان در ۲۸ روستای این منطقه را برعهده گرفت.

«خلیل نجفی» روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: حدود ۴۰ نفر نیروی متخصص و کارآزموده در گروههای استان مرکزی حضور دارند و دیگر موکب‌های این استان نیز  پشتیبانی مالی نیروهای اعزامی را بر عهده گرفته‌اند.

وی بیان کرد: موکب‌های استان مرکزی علاوه بر توزیع غذا، پتو، پوشاک و دیگر اقلام اساسی بین سیل‌زدگان، در عملیات عمرانی از قبیل ساخت سیل‌بند نیز مشارکت می‌کنند.

نجفی اظهار داشت: چندین دستگاه ماشین‌آلات سنگین و یک دستگاه لودر نیز با موکب‌های استان مرکزی به منطق سیل‌زده بلوچستان اعزام شده که در عملیات عمرانی به کار گرفته می‌شوند.

وی اضافه کرد: اقلام اساسی و کمک‌های مردمی استان مرکزی همه روزه در ۲ دستگاه کامیون بارگیری و به استان سیستان و بلوچستان ارسال می‌شود.

بارندگی و سیل ۲۰ تا ۲۲ دی در سیستان و بلوچستان موجب تخریب و وارد شدن خسارت بر منازل، ابنیه، زیرساخت ها، مزارع و باغات مردم شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =