شهرداری‌های قزوین با دوری از حواشی انتخابات به فکر خدمت به مردم باشند

قزوین - ایرنا - استاندار قزوین گفت: شهرداری‌ها به عنوان نهادهای مسؤول در استان باید با دوری از حواشی جریانات سیاسی در انتخابات به دنبال خدمت هرچه بیشتر به مردم باشند.

هدایت الله جمالی پور در نشست شورای شهرداران و شوراهای اسلامی شهر قزوین که با حضور حسین رجب صلاحی معاون امور شهرداری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور برگزار شده، بود افزود: اگرچه همه موظف هستیم که به شور هرچه بیشتر انتخاباتی اقدام کنیم، اما وظیفه مسؤولان دولتی دخالت در امور سیاسی نیست.
وی اضافه کرد: امکانات مادی و مالی نظام در دست شهرداری‌ها است و این نهادهای مسؤول وظیفه دارند که به خدمت رسانی مردم اقدام کرده و رضایت عمومی را افزایش دهند.
جمالی پور با انتقاد از برخی بداخلاقی‌ها در ایام انتخابات اظهار داشت: امروز در فضای سیاسی و نزدیک به انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی شاهد تهمت زنی و افتراء برخی داوطلبان به یکدیگر هستیم که بر خلاف آموزه‌های دین مبین اسلام است‌.
استاندار قزوین تصریح کرد: در جامعه‌ای که امام حسین (ع) برای ما اسوه اخلاق و شجاعت محسوب می‌شود و مراسم‌های پر شور محرم و صفر برگزار می‌کنیم، اخلاقی نیست که برای کرسی مجلس علیه یکدیگر صحبت شود.
استاندار قزوین برای افزایش اعتماد عمومی در جامعه بر خدمات الکترونیکی تاکید کرد و گفت: که هرقدر ارتباطات مردمی کم‌تر شود و به سمت دولت الکترونیکی پیش برویم، با رضایت بیشتر مردم همراه خواهیم بود.
جمالی پور در ادامه از مسؤولان خواست که با تفکر بیشتر در مدیریت به فکر صرفه‌جویی اقتصادی در امورات باشند و در این رابطه توضیح داد: امروز به مردم ۴۳ هزار تومان یارانه می‌دهند و هیچ کس راضی نیست، مردم حق هم دارند، چون این پول دیده نمی‌شود، اما فکر کنید اگر این پول با مدیریت و تفکر تجمیع می‌شد و به اعتبارات استان‌ها می‌افزود، اکنون بیشتر شهرهای کشور به توسعه رسیده بود.
به گفته وی اینکه امروز در کشور برای بسیاری از موارد مشکل داریم به خاطر نبود مدیریت عقلانی، برآورد و آینده نگری در امورات است که البته نظام آموزشی ما نیز در خصوص تبیین و تشریح روش‌های اقتصادی کوتاهی می‌کند.

استان قزوین دارای ۲۶ شهر است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =